Święto Wina w Mieście Skarbów

Artykuł sponsorowany


Ciekawie zapowiada się pierwszy „pełnowymiarowy” weekend września w Środzie Śląskiej.

W sobotę 7 września o godz. 14.30 u stóp średzkiego średniowiecznego ratusza rozpocznie się dziewiąta już edycja Święta Wina w Mieście Skarbów. Wszystko rozpocznie tradycyjny wielobarwny korowód, a potem – prawie jak u Alfreda Hitchcocka – emocji (pozytywnych – stąd to „prawie”) będzie tylko przybywać.

Program artystyczny docierać będzie do odbiorców – mieszkańców i gości Środy Śląskiej – z dwóch scen jednocześnie, a sporo dziać się będzie także poza nimi. Występy zespołów muzycznych, kiermasze, warsztaty rękodzielnicze, liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych.

Mydlane bańki-giganty, średniowieczna osada, pokazy rycerskie, uliczne spektakle, a na straganach rękodzieło ludowe, swojskie jadło ale przede wszystkim wino i wszystko, co z nim związane… – winna tradycja i nowoczesność. A do tego, rzecz jasna, imprezy towarzyszące.

Jak co roku nie zabraknie widowiskowego deptania winogron, za zwycięstwo w którym czeka na przyznanie tytuł MISS WINNEGO GRONA 2013.

Zagrają Redline, Colorovanka, Mansuna i Mate. Gwiazdą wieczoru tej edycji Święta będzie zespół ENEJ – będzie więc nieźle, w tym m.in. symetryczno-lirycznie:


A gdyby ktoś, przypadkowo, zostawił w domu dobry humor, na Święcie Wina w Mieście Skarbów nie zabraknie mu go z pewnością. W sobotę 7 września do wspólnej zabawy zapraszają mieszkańcy i Burmistrz Środy Śląskiej.

***

Burmistrz Środy Śląskiej i Marszałek Województwa Dolnośląskiego zapraszają natomiast na wojewódzkie Dożynki Dolnośląskie – dzień później.
Wojewódzkie święto plonów odbędzie się w niedzielę 8 września w Juszczynie koło Środy Śląskiej.
Na początek, o godz. 11.30, dożynkowy korowód z wieńcami, polowa msza dziękczynna a po niej obrzęd dożynkowy i misterium chleba.
Poza tym m.in.: nowoczesność a więc pokazy maszyn czy urządzeń rolniczych i tradycja czyli swojskie jadło w wykonaniu Kół Gospodyń Wiejskich. Oprawę muzyczną zapewnią kapele ludowe, a ponadto usłyszymy covery zespołu ABBA, obejrzymy pokazy sztucznych ogni i pobawimy się na dyskotece pod gwiazdami. Muzyczną gwiazdą wieczoru będzie zespól BRATHANKI.

Gościnna ziemia średzka zaprasza (nie tylko 7 i 8 września).

Zgłoś uwagę