Święto Muzyki w Operze Wrocławskiej. Bezpłatny koncert w plenerze

Koncert dla ludzi przechodzących Świdnicką? Blisko 60 lat temu z balkonu Monopolu zaśpiewał taki recital Jan Kiepura, a w czwartek 21 czerwca arie operowe wykonają artyści Opery Wrocławskiej. Z balkonu swojego teatru. Zaproszeni są wszyscy zainteresowani, zwłaszcza że zmieniono trasę przejazdu tramwai i od 21.00 można stanąć pod operą i zająć miejsce na torowiskach. Wszystko z okazji święta muzyki.


Po raz pierwszy na cześć muzyki świętowano w Paryżu w 1981 roku, a od tametj pory podobne imprezy open air odbywają się na całym świecie. We Wrocławiu artyści (sopranistka Galina Benewicz, tenor Jędrzej Tomczyk, baryton Jacek Jaskuła) wraz chórem i orkiestrą pod dyrekcją Marcina Nałęcza-Niesiołowskiego wystąpią na balkonie Opery Wrocławskiej. 

Święto Muzyki – Viva Opera w Operze Wrocławskiej

Święto Muzyki – Viva Opera w Operze Wrocławskiej

Koncert / Klasyczna / Dla wszystkich
Termin 21 czerwca 2018 21:00

Miejsce Opera Wrocławska

Zobacz

W programie tego wyjątkowego wieczoru o 21.00 wielkie hity operowe ( duet „Libiamo” z Verdiowskiej „Traviaty”, koloraturowa aria Olimpii z „Opowieści Hoffmanna” J. Offenbacha, aria Toreadora z „Carmen” Bizeta, aria szampańska z „Don Giovanniego” W. A. Mozarta, czy chór „Va pensiero” z „Nabucco” Verdiego) i operetkowe (aria Barinkaya z operetki „Baron cygański” Straussa), czy musicalowe (duet „Tonight” z „West side story” Bernsteina).

Zmiany w komunikacji 21 czerwcaZgłoś uwagę