Świdnicka zmienia oblicze

Witryny sklepów z nowym wystrojem

  • Ulica świdnicka Wrocław

    Tak, po zmianach prezentuje się lodziarnia przy ul. Świdnickiej (fot. Miłosz Turowski)

  • Ulica Świdnicka Wrocław

    W ciągu paru minut, kilku klientów zatrzymało by zobaczyć co oferuje zakład optyczny przy ul. Świdnickiej (fot. Miłosz Turowski)

  • Ulica świdnicka Wrocław

    Przed zmianami na wystawie brakowało światła. Teraz asortyment jest dobrze widoczny (fot. Miłosz Turowski)


Pięciu przedsiębiorców z ul. Świdnickiej zdecydowało się na zmiany wystroju sklepowych witryn. Ma to lepiej eksponować towary i usługi. To efekt spotkań i warsztatów prowadzonych od września 2013 roku przez Biuro Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego Wrocławia.

- Na zmiany wystroju witryn zdecydowało się czterech przedsiębiorców z ul. Świdnickiej oraz Dom Handlowy Podwale. Docierają do nas sygnały, że wpływają one korzystnie na liczbę klientów i poprawę sprzedaży – mówi Małgorzata Golak z Biura Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego Wrocławia.

W ramach pomocy Biura Rozwoju Gospodarczego przedsiębiorcy mogą liczyć na doradztwo przy aranżacji witryn, a także bezpłatny projekt opracowany przez wrocławskich artystów.

Zmiany pozytywnie wpływają na sprzedaż

Rzeczywiście są już pierwsze efekty – potwierdzają przedsiębiorcy. W listopadzie na zmiany wystroju zdecydowała się właścicielka lodziarni Bola Dose przy ul. Świdnickiej.

– Byłam niezadowolona z poprzedniej aranżacji. Miałam zasłonięte szyby, na których były widoczne nasze produkty, ale ludzie nie dostrzegali wyremontowanego wnętrza i niechętnie do nas wchodzili -mówi Magdalena Gaszewska-Teixeira, właścicielka lodziarni.

– Teraz jest jasno i wszystko widać. Przechodnie zatrzymują się i zaglądają do środka. Od czasu zmian obroty poprawiły się o 10 procent, ale to w lecie jest największy ruch i wtedy może być jeszcze lepiej- dodaje Pani Magdalena.

Zmiany w aranżacji witryny Magdalena Gaszewska-Teixeira postanowiła wprowadzić także w drugim lokalu przy ul. Oławskiej.

Początek poważnych zmian

Właścicielka zakładu optycznego pod arkadami przy ul. Świdnickiej na zmianę aranżacji zdecydowała się niedawno. Dopiero 19 marca zakończyły się prace. Do tej pory szyby były zaklejone i brakowało światła.

– Nasza witryna zmieniła się w znaczący sposób. Postawiliśmy nowe, białe kasetony. Dodatkowo jest więcej światła, dzięki czemu lepiej widać oferowane przez nas produkty – mówi Agnieszka Góralska, właścicielka zakładu optycznego przy ul. Świdnickiej we Wrocławiu.

To nie koniec zmian - w zakładzie optycznym ma powstać kącik dla najmłodszych. Dzieci będą miały do dyspozycji komputer, który umili im czas podczas wybierania okularów.

– Jakie będą efekty zmian? Na razie ciężko cokolwiek powiedzieć po paru dniach. Dopiero za miesiąc będzie można coś podsumować – dodaje Agnieszka Góralska.

Kto może skorzystać?

Oferta jest skierowana do przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność przy ul. Świdnickiej, ale także do osób rozpoczynających swój interes. O szczegóły można pytać w Biurze Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego pod nr.  tel. 71 777 71 74 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej e-mail: brg@um.wroc.pl. Tam można także zdobyć informację o przetargach na najem lokali usługowych.

Miłosz TurowskiZgłoś uwagę