Świąteczne jarmarki z wylotem z Wrocławia [CENY]

Jeśli wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy przeszliście już z każdej strony i macie czas, żeby poznać tradycje w innych europejskich państwach, mamy pięć ciekawych propozycji wylotu. Na liście m.in. Frankfurt, Barcelona i Rzym.


Frankfurt

Mówi się, że prym w organizacji jarmarków bożonarodzeniowych wiodą Niemcy. Czy rzeczywiście? Warto się o tym przekonać osobiście. Tego typu wydarzenia odbywają się tutaj w większości miast, a jeden z najstarszych jarmarków znajduje się we Frankfurcie*. Tradycja Weihnachtsmärkt sięga tutaj czasów średniowiecza. Na świątecznych straganach znajdziemy pachnące pierniki, ozdoby świąteczne, a w przerwie posilimy się grzanym winem.

- Z Wrocławia do Frankfurtu polecimy codziennie Lufthansą, chociaż warto też odwiedzić świąteczne jarmarki w innych miastach, na przykład w Dortmundzie. Dzięki połączeniom Wizz Air będziemy mogli podziwiać m.in. tradycyjną, wysoką na kilka pięter choinkę – mówi Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu i PR w Porcie Lotniczym Wrocław.

Rzym

Wyjątkowym jarmarkiem może pochwalić się Rzym. Malowniczy plac Navona wypełniają stragany, stoiska i dekoracje świąteczne.

- W magicznej scenerii spróbować można tutejszych specjałów, zarówno tradycyjnej kuchni śródziemnomorskiej, jak też typowych dań europejskich. Poza tym każdy Święty Mikołaj znajdzie tutaj tysiące ręcznie robionych prezentów, od wyrobów ceramicznych, przez barwne witraże, po drewniane zabawki - mówi Monika Półtorzycka-Jon.

Dzięki połączeniom Ryanair w Wiecznym Mieście możemy znaleźć się w zaledwie dwie godziny. Warto śledzić ofertę przewoźnika – ceny są atrakcyjne**. 

Barcelona

Szukając niepowtarzalnego klimatu, najpiękniejszych ozdób choinkowych i najstarszych tradycji, warto odwiedzić Feria de Santa Llúcia, czyli Jarmark Świętej Łucji w Barcelonie. Tuż przy miejskiej katedrze znajduje się kilkaset straganów. Całość podzielona jest na trzy części: w pierwszej znajdziemy sprzedawców szopek i figurek, w drugiej kupimy choinki i akcesoria świąteczne, a  w trzeciej wyroby regionalnych rzemieślników. Ciekawym uzupełnieniem jarmarku są liczne atrakcje, jak na przykład kurs wykonania figurek do szopki czy spotkania z tió gigante (tutejszym odpowiednikiem Świętego Mikołaja). Bilet w dwie strony do Barcelony w cenie 424 zł***. Połączenia realizują linie Ryanair. 

Kopenhaga

Przez cały rok Ogrody Tivoli w Kopenhadze przyciągają dziesiątkami klimatycznych kawiarni, jednym z najchętniej odwiedzanych parków rozrywki w Skandynawii, a także aulą koncertową z muzyką i występami baletowymi. W grudniu zamieniają się w świąteczną, kolorową, pełną migoczących świateł wioskę.

- Warto tu przyjechać, by spróbować tradycyjnych potraw albo świątecznego piwa, które powstaje w lokalnych browarach specjalnie na tę okazję. Również dzieci nie będą zawiedziona, głównie z powodu specjalnie dla nich przewidzianych atrakcji – mówi Monika Półtorzycka-Jon.

Z Wrocławia do Kopenhagi można polecieć dzięki połączeniom linii lotniczych SAS. Loty realizowane są 6 dni w tygodniu (codziennie poza sobotą). 

Londyn

Z kolei w Londynie natrafimy na Portobello – jarmark świąteczny usytuowany w samym centrum miasta. Trudno opuścić go bez prezentów. Stolica Wielkiej Brytanii słynie też z bożonarodzeniowych atrakcji. Wielbiciele jazdy na łyżwach powinni odwiedzić Somerset House. Londyn oferuje niespodzianki takie jak świąteczny bieg z przeszkodami, którego uczestnicy muszą dotrzeć na metę z talerzem chybotliwego puddingu. Do Londynu-Luton polecimy z Wrocławia tanimi liniami lotniczymi Wizz Air. Z kolei Ryanair zabierze nas do Londynu-Stansted. 

*Lufthansa – cena 906,71 zł w terminie 19.12-20.12, w obie strony, podróż z bagażem podręcznym do 8 kg (cena aktualna na dzień 12.12).

**Ryanair – cena 728 zł w terminie 14.12-18.12, w obie strony, podróż z bagażem podręcznym (cena aktualna na dzień 12.12).

***Ryanair - w terminie 14.12-18.12, w obie strony, podróż z bagażem podręcznym (cena aktualna na dzień 12.12).

materiały lotniska

Zgłoś uwagę