Świąteczna Noc Nadodrza [ZDJĘCIA]

W tegorocznej świątecznej edycji Nocy Nadodrza udział bierze aż 41 miejsc – kawiarnie, galerie, pracownie, krótko mówiąc wszystkie, które nadają niezwykłego charakteru tej dzielnicy Wrocławia. Można napić się gorącej kawy, wziąć udział w rozmaitych warsztatach czy kupić oryginalny prezent na świątecznym kiermaszu. Świąteczna Noc Nadodrza potrwa do północy.

 • Świąteczna Noc Nadodrza odbędzie się w sobotę 13 grudnia od 12.00 do północy

 • Świąteczny kiermasz rękodzieła podczas Nocy Nadodrza

  Na świątecznym kiermaszu w Infopunkcie Łokietka 5 można znaleźć oryginalne ubrania i dodatki

 • torebki ręcznie robione

  Nie zabrakło tu również świetnych toreb - tych małych i dużych

 • poduszki i maszyna do szycia

  Wrocławscy rękodzielnicy udowadniają, że ich kreatywność nie zna granic

 • bombka choinkowa własnoręcznie malowana

  W Pierce of Cake przy ul. Jedności Narodowej można pobawić się w tatuatora i ozdobić bombki choinkowe.

 • ceramiczne wyroby

  W Piecowni można znaleźć wspaniałe wyroby ceramiczne. Talerze, misy, figurki, a nawet biżuterię

 • ceramiczne kolczyki

  Takie cudeńka można znaleźć w Piecowni

 • Szewc przy pracy

  Jest też możliwość porozmawiania z jednym z niewielu szewców we Wrocławiu, który potrafi jeszcze robić buty na zamówienie, a przy okazji jest niezwykle utalentowanym rzeźbiarzem (spotkanie w Zakładzie Szewskim przy ul. Łokietka 7).


To na pewno nie będzie noc, jakich wiele. Najbardziej artystyczna dzielnica Wrocławia na pół doby otwiera swoje podwoje dla chcących poznać ją bliżej. Do północy otworem stoją wszystkie najciekawsze miejsca na Nadodrzu.

Dwunastogodzinne świąteczne zakupy

Na Nadodrze na pewno przyciągną organizowane tu kiermasze. Można bowiem kupić wyroby rodzimych rękodzielników i rzemieślników.

„Moda na Nadodrzu” w Infopunkcie Łokietka 5
W Infopunkcie swoje wyroby prezentują wrocławscy twórcy rękodzieła. Znajdziemy tu oryginalne ubrania, torby, biżuteria i masa innych ciekawych dodatków. W międzyczasie można również wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych.

Kiermasz rękodzieła w Infopunkcie Łokietka 5

CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33/35a
Przez caly dzień trwać tu będzie kiermasz „Pierwsza gwiazdka”, a w trakcie będzie można wziąć udział w warsztatach tworzenia ozdób choinkowych, biżuterii czy folkowych wycinanek.

Galeria Nado, ul. św. Macieja
Od godziny 15.00 do północy będzie okazja do zakupów z rabatem. Ceny tworzonych tu kubków będą niższe o 10 złotych.

4sztuki pracownia ceramiki i szkła, ul. Jagiellończyka 9/1
Od godziny 12.00 do 22.00 znajdziecie tu unikatowe, ręcznie wykonywane, prezenty na każdą kieszeń i dla każdego – filiżanki, kubki, wazony, misy, miski, talerze, patery, biżuterię i ozdoby świąteczne.

Piecownia, ul. Łokietka 9
Tu również przygotowano kiermasz bożonarodzeniowy z akcesoriami świątecznymi oraz szeroką ofertą wyrobów rękodzielniczych z ceramiki, szkła, filcu, a także malarstwo grafika i biżuteria.

Kiermasz w Piecowni

POCO Galeria, ul. Pomorska 55
Na tym kiermaszu świątecznym można znaleźć malarstwo, grafikę, ilustracje, szkło, ceramikę, unikatowe meble, biżuterię, zabawki dla dzieci i wiele innych. Ponadto od godziny 13.00 trwać będą warsztaty „Grafika w ceramice”.

Punkt Design, ul. Chrobrego 22
W Punkcie Design będzie można kupić oryginalne prezenty i upominki – rękodzieło, a w międzyczasie wykonać papierowe świąteczne ozdoby i kartki.

Warsztaty i pokazy dla dużych i małych

W najbliższą sobotę na Nadodrzu nikt nie będzie się nudzić. W wielu miejscach organizowane będą przeróżne warsztaty. Na niektóre z nich już trwają zapisy! Część odbywa się przy okazji kiermaszy światecznych (patrz powyżej), inne stanowią osobną propozycję. Będzie więc można zgłębić tajniki techniki sitodruku w Sito CRK przy ul. Jagiellończyka 10a oraz wydrukować sobie coś na bluzce lub torbie w pracowni PANATO przy ul. Jedności Narodowej 68A. Ponadto będzie można skorzystać z porad wizażystki i wykonać własny profesjonalny makijaż (Naturobranie, ul. Pomorska 55/33) albo „wytatuować” coś na bombce w Pierce of Cake przy ul. Jedności Narodowej 62/2b.

Pierce of Cake

Nocne wystawy i spotkania

W sobotnie popołudnie i noc nie zabraknie również wystaw, wernisaży i spotkań z ciekawymi osobistościami Nadodrza. Niewykluczone, że będzie to jedyna okazja do poznania bliżej tajników nadodrzańskich rzemieślników. Swoją pracownię zaprezentują m.in. Jan i Lidia Cichutkowie z Zakładu Ramskiego przy ul. św. Wincentego. Opowiedzą oni o rzemiośle i doborze ramy do obrazu. Mistrzów rzemiosła przy pracy będzie można również zobaczyć, przychodząc do pracowni Ramy Domański przy ul. Chrobrego 28. Jest też możliwość porozmawiania z jednym z niewielu szewców we Wrocławiu, który potrafi jeszcze robić buty na zamówienie, a przy okazji jest niezwykle utalentowanym rzeźbiarzem (spotkanie w Zakładzie Szewskim przy ul. Łokietka 7).

Zakład Szewski przy ul. Łokietka 7

Na Nadodrze na kawę i ciastko

Podczas Świątecznej Nocy Nadodrza zadbano również o strawę dla ciała. Między zwiedzaniem jednego i drugiego miejsca będzie można zatrzymać się i usiąść w Cafe Rozrusznik przy ul. Cybulskiego 15 i skosztować kawy rodem z Wrocławia czyli Wrocławskiego Deszczu. Ogrzać się będzie można również W Rytmie Ziemi przy ul. Pomorskiej 32U/4, od 11.00 trwać tam będzie degustacja kawy karobowej i słodkości, które można jeść bezkarnie. W Dobrej Karmie natomiast będzie można skosztować urodzinowego tortu lub zjeść obiad przy akompaniamencie DJ-a.

Szczegóły Świątecznej Nocy Nadodrza znajdziecie na Facebooku.

 

Zgłoś uwagę