SWAP Wrocław w Barbarze

W tym roku imprezy SWAP Wrocław ruszyły pełną parą i mimo wakacji nie robią przerw. Najbliższa okazja do zmiany zawartości garderoby na coś innego będzie 22 sierpnia w legendarnej Barbarze, jak zwykle w godz. 11.00-13.00.

  • SWAP Wrocław


Ostatni SWAP Wrocław odbył się niespełna miesiąc temu w ToTu przy ul. Hubskiej, a już pora na kolejną imprezę tym razem w sercu miasta – przy ul. Świdnickiej, a za miesiąc, we wrześniu, w otwartej niedawno restauracji Nadodrze.

Bardzo wrocławski SWAP

Cykl imprez wymiany ubrań SWAP Wrocław organizowany jest od lutego 2013 roku. Początkowo wymiany odbywały się w akademikach Politechniki Wrocławskiej, tzw. Tekach. Z czasem przeniosły się do lokali w centrum miasta. – Chciałabym, żeby imprezy SWAP Wrocław wpisały się w harmonogram wydarzeń naszego miasta i były z nim kojarzone – mówiła organizatorka imprez SWAP Wrocław, wrocławska blogerka Dżoolka. – Kolor logotypu nie bez powodu nawiązuje do Pomarańczowej Alternatywy, którą też narodziła się w naszym mieście – dodaje. Najbliższa impreza SWAP Wrocław odbędzie się we wrocławskiej Barbarze, która po 20 latach została otwarta ponownie jako wizytówka Europejskiej Stolicy Kultury 2016. – Dla cyklu imprez SWAP Wrocław to swoiste wyróżnienie – mówi Dżoolka.

SWAP Wrocław to nie tylko ubrania

Typowe imprezy SWAP polegają tylko na wymianie ubrań, ale SWAP Wrocław to coś więcej. Jest to również ciekawa forma networkingu. Po opuszczeniu murów szkoły lub uczelni poznanienowych osób nie jest proste. Stałe bywalczynie poza ciuchami wynoszą również znajomości. – Podczas ostatniej imprezy, dzięki karteczkom z imionami dziewczyny, przestały być bezimienne – mówi organizatorka.

Ale to nadal nie wszystko. Uczestniczki biorą udział w losowaniu nagród. Stałym ich sponsorem jest Babeczkowa Poczta Cookie with Love, która funduje swoje pyszne, czekoladowe wyroby lub kupony umożliwiające zamówienie ich dla bliskiej osoby z dostawą w dowolne miejsce w Polsce. Tym razem ponadto do wygrania będzie usługa fryzjerska, ufundowana przez Żania Strzyże, i zakupy z personal shopperką Dżoolką. Każda z uczestniczek dostanie również bon na bezpłatny przegląd dentystyczny w gabinecie DrDenty.

Impreza z zasadami

Wstęp na imprezy SWAP Wrocław jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Wiele uczestniczek odstrasza jednak fakt, że na imprezie tej obowiązuje zakaz sprzedaży ubrań. SWAP Wrocław ma być formą zabawy i spędzania wolnego czasu, a nie bazarem. Przyniesione ubrania powinny być czyste i w dobrym stanie, czyli takim, w którym ich właścicielki same byłyby skłonne jeszcze na siebie włożyć. Jest to sposób na wymianę tego, co się nam już znudziło, co jest za duże, bądź za małe lub co okazało się nietrafionym prezentem.

Szczegółowy harmonogram wrocławskich imprez związanych z ubraniami znaleźć można na stronie.

 Fot. organizatorzy

Wydarzenia na go.wroclaw.pl

SWAP Wrocław w Barbarze

SWAP Wrocław w Barbarze

Giełdy / Spotkania
Termin 22 sierpnia 2015 11:00

Miejsce Barbara. Infopunkt, kawiarnia, kultura

Zobacz
Zgłoś uwagę