W niedzielę trzeci turniej Super Ligi Judo

13 października na hali sportowej OKR Atol w Oleśnicy odbędzie się jesienny turniej w ramach 4. edycji Super Ligi Judo. Są to największe tego typu zawody rozgrywane na terenie Dolnego Śląska. O tytuł mistrza będzie rywalizować kilkuset zawodników z najlepszych klubów sportowych z Polski i zagranicy.


Super Liga Judo to unikalny system rozgrywek dla dzieci i młodzieży, który od czterech lat organizowany jest na terenie Dolnego Śląska. Rywalizacja została podzielona na cztery turnieje rozgrywane od marca do listopada w kilku różnych miastach. Ich celem jest integracja największych klubów judo z całej Polski oraz z zagranicy.

Dla młodych zawodników występ w turnieju stanowi zwieńczenie wieloletniego programu treningowego, wspieranego przez wykwalifikowaną kadrę trenerską, specjalistów sportowych oraz fizjoterapeutów. Nad całością czuwa dwukrotny mistrz świata oraz wielokrotny olimpijczyk - Rafał Kubacki, który podczas zawodów dzieli się z młodymi judokami swoją wiedzą i doświadczeniem.

O tytuł mistrza trzeciego tegorocznego turnieju z cyklu Super Ligi Judo rywalizować będzie ok. 800 młodych zawodników podzielonych na różne kategorie wiekowe. Na Dolnym Śląsku zobaczymy przedstawicieli ponad 30 klubów sportowych.

– Turnieje z cyklu Super Ligi Judo są przede wszystkim świetną okazją do sprawdzenia swoich umiejętności w rywalizacji z zawodnikami z innych klubów, z którymi nasi młodzi judocy nie mają styczności na co dzień. Takie doświadczenia są bardzo istotne, gdyż zwiększają pewność siebie przed kolejnymi mistrzostwami czy turniejami. Najważniejsza jest jednak dobra zabawa oraz wspólna integracja zawodników i sympatyków judo – mówi Michał Zamęcki, założyciel i szkoleniowiec w klubie sportowym Judo Tigers oraz organizator Super Ligi Judo.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a na uczestników czekają liczne atrakcje i niespodzianki.

Super Liga Judo w Oleśnicy

Super Liga Judo w Oleśnicy

Zawody / Dla dzieci
Termin 13 października 2019 09:30

Miejsce Hala Sportowa OKR ATOL

Zobacz

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Weź udział w grze miejskiej - odbierz miesiąc treningów judo za darmo

We Wrocławiu można również wziąć udział w grze miejskiej “Obudź w sobie Tygrysa – zapoluj na naklejki!”. Dla tych, którzy nie trenowali judo jest to szansa na sprawdzenie się w tej dyscyplinie sportu całkowicie za darmo. Organizatorem akcji jest klub sportowy Judo Tigers.

“Obudź w sobie Tygrysa – zapoluj na naklejki!” to gra miejska, przeznaczona dla dzieci i młodzieży, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z judo. Zadaniem uczestników jest zbieranie naklejek na karcie uczestnika, które można otrzymać za wykonanie zadania w lokalizacji partnera akcji. Do dyspozycji graczy przygotowano aż 6 miejsc, jednak by otrzymać nagrodę - darmowy miesiąc treningów w klubie Judo Tigers - wystarczy odwiedzić jedynie cztery z nich.

Jak dołączyć do gry?

Wlepki potrzebne do zapełnienia karty uczestnika można otrzymać za skorzystanie z usług partnerów akcji. Karta wydawana jest wraz z naklejką przy odwiedzeniu dowolnie wybranej stacji, w kolejnych miejscach należy kontynuować jej uzupełnianie. Najmłodsi uczestnicy nie muszą osobiście podróżować po Wrocławiu, w ich imieniu udział w grze mogą wziąć rodzice. Akcja trwa do 31 października.

Stacjami gry miejskiej są: Krasnolód, MOICO, Gigi Cafe, Sklep Gladiator-fight, Wanilia Cafe oraz JumpWorld.

Jak odebrać nagrodę?

Klub Judo Tigers prowadzi zajęcia w 24 miejscach Wrocławia oraz pobliskich miejscowościach. Osoby, które zebrały wszystkie naklejki, a nie trenowały jeszcze w klubie powinny w pierwszej kolejności wybrać dogodną dla siebie lokalizację i przejść pełen proces rejestracji zawodnika na stronie www.judotigers.pl.

Następnie należy udać się na pierwszy trening i przekazać kartę uczestnika trenerowi, który wyłączy konieczność opłaty za pierwszy miesiąc. Obecni zawodnicy Judo Tigers mogą pominąć pierwsze kroki i od razu zgłosić się po nagrodę do prowadzącego zajęcia. Odbioru darmowego miesiąca można dokonać do 31.12.2019 r.Zgłoś uwagę