W weekend startuje Super Liga Judo

Już w najbliższy weekend 17-18 marca rozpoczną się rozgrywki młodych adeptów japońskiej sztuki walki. Turniej zainauguruje trzeci sezon Super Ligi Judo na Dolnym Śląsku. Ambasadorem projektu jest dwukrotny mistrz świata Rafał Kubacki.

  • Fot. Bartłomiej Michalak

    Fot. Bartłomiej Michalak

  • Fot. Bartłomiej Michalak

    Fot. Bartłomiej Michalak


Super Liga Judo to zawody dla dzieci i młodzieży połączone z warsztatami edukacyjnymi dla rodziców i trenerów. W ubiegłym roku w imprezie uczestniczyło ponad 4 tysiące zawodników i zawodniczek reprezentujących 50 klubów z 6 województw. Swoim doświadczeniem i wiedzą Ligę wspiera jeden z najbardziej utytułowanych judoków w Polsce, wielokrotny olimpijczyk oraz dwukrotny mistrz świata Rafał Kubacki.

Super Liga Judo to także uporządkowany system rozgrywek tej dyscypliny dla dzieci i młodzieży na terenie Dolnego Śląska połączony z wieloletnim programem treningowym, opartym na interdyscyplinarnym podejściu do rozwoju zawodników. Integracja największych klubów na Dolnym Śląsku pozwala podnieść poziom jakości kształcenia młodych judoków.

Super Liga Judo w Kobierzycach

Super Liga Judo w Kobierzycach

Zajęcia sportowe / Zawody
Termin od 17 marca 2018 13:00 do 18 marca 2018 12:00

Miejsce Hala Sportowo-Widowiskowa w Kobierzycach

Zobacz

Pierwszy turniej w Kobierzycach

Tegoroczna trzecia edycja Super Ligi Judo to dwudniowe rozgrywki w czterech miastach Dolnego Śląska pełne zmagań, szkoleń i integracji w sportowej atmosferze.

Pierwsze wydarzenie odbędzie się już w najbliższy weekend w Hali Sportowej w Kobierzycach przy ul. Dębowej 20. W sobotę 17. marca od godziny 13.00 rywalizować będą kadeci oraz kategoria masters. W niedzielę od godz. 9.30 kibice zobaczą natomiast walki najmłodszych judoków. Wstęp na zawody jest wolny.

Kolejne turnieje w ramach Super Ligi Judo odbędą się: 19-20 maja w Świdnicy, 13-14 października w Lutyni oraz 17-18 listopada w Sobótce.

Partnerem tegorocznej edycji Super Ligi Judo jest MOICO, wrocławski dostawca szerokopasmowego internetu światłowodowego, telewizji i usług telefonicznych. Patronat medialny nad imprezą pełni Wroclaw.pl - oficjalny portal internetowy Wrocławia.

Więcej informacji na stronie superligajudo.pl.Zgłoś uwagę