Duże sukcesy wrocławskich tenisistek stołowych

W ostatnich tygodniach duże sukcesy osiągnęły zawodniczki KU AZS UE Wrocław. Natalia Bajor, Anna Węgrzyn i Sandra Wabik przyniosły wiele chluby swojej uczelni, zdobywając medale mistrzostw Polski oraz Europy.


Złoty medal w deblu oraz indywidualny brąz mistrzostw Europy do lat 21, a także mistrzostwo w grze pojedynczej i brąz w deblu na mistrzostwach Polski Natalii Bajor, brązowy medal mistrzostw Polski seniorek 17-letniej Anny Węgrzyn oraz również brąz mistrzostw Polski w grze podwójnej Sandry Wabik – to największe tegoroczne sukcesy podopiecznych trenera Zdzisława Tolksdorfa.

Warto podkreślić, iż w finale mistrzostw Polski Bajor pokonała pięciokrotną złotą medalistkę paraolimpijską i najbardziej znaną polską tenisistkę stołową – Natalię Partykę. – Pierwszy raz w życiu wygrałam z Natalią. W sumie nie grałam z nią przez ostatnie dwa lata, bo obecnie występuje ona w lidze czeskiej. Tą wygraną pokazałam, że liczę się w szerokiej kadrze i nie odstaję od innych dziewczyn z reprezentacji – podsumowała Natalia Bajor.

Natomiast młodziutka Anna Węgrzyn w drodze na najniższy stopień podium mistrzostw Polski seniorek pokonała czołową tenisistkę stołową ostatnich lat – Katarzynę Grzybowską. W najbliższym czasie czekają ją starty w mistrzostwach Polski oraz Europy juniorek.

– Jesteście chlubą i dumą naszej uczelni. W Polsce wciąż nie jest popularne, że uczelnie promują się poprzez sport. Tym bardziej doceniamy wasze wspaniałe wyniki. Mam nadzieję, że jest to dopiero początek pięknej drogi, która przed wami – młodym tenisistkom pogratulował prof. dr hab. Andrzej Kaleta, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, który wręczył trenerowi oraz jego podopiecznym okazałe bukiety kwiatów oraz drobne upominki.Zgłoś uwagę