Studenci UE wspierają wrocławską fundację pomagającą zwierzętom

Kilkakrotnie nominowaną do miejskiego odznaczenia Wrocławskie Serce dla Zwierząt, a także laureatkę nagrody internatów w tym plebiscycie – Fundację Pręgowane i Skrzydlate dotknęło podczas pandemii sporo nieszczęść. Ze wsparciem pospieszyli studenci Uniwersytetu Ekonomicznego i w ramach projektu „Zwierzaki NZS” i zaczęli zbiórkę, do której każdy może się przyłączyć. 

 • nzs, uniwersytet ekonomiczny, studenci

  źródło: NZS UE

 • koty, miski, schronisko

  źródło: Fundacja Pręgowane i Skrzydlate

 • kot, pupil, właściciel

  źródło: Fundacja Pręgowane i Skrzydlate

 • kociaki

  źródło: Fundacja Pręgowane i Skrzydlate


W tym roku wrocławscy studenci zorganizowali na rzecz Fundacji Pręgowane i Skrzydlate zrzutkę, z której cały dochód zostanie przeznaczony na zakup karmy, remont lokalu fundacji i na indywidualne potrzeby jej pupili.

Rok 2020 zakończył się dla Fundacji Pręgowane i Skrzydlate bardzo nieszczęśliwie – prezes fundacji straciła pracę, a wiceprezes – bardzo poważnie zachorował. A oboje marzyli o tym, by swoim podopiecznym – pokrzywdzonym przez los zwierzętom – wyszykować z własnych, prywatnych środków nowy lokal. Teraz te plany legły w gruzach.  

Remont siedziby fundacji stanął w miejscu i na razie nie będzie można pomóc innym zwierzakom, źródło: Fundacja Pręgowane i Skrzydlate

– Istnieje ryzyko, że fundacja będzie musiała ograniczyć liczbę zwierząt, którym obecnie pomaga, a na to nie możemy pozwolić! – mówią młodzi ludzie z UE. – Dlatego „Zwierzaki NZS” chcą dołożyć swoją cegiełkę i pomóc w ratowaniu naszych braci mniejszych. Każda zebrana przez nas złotówka zostanie przekazana Fundacji Pręgowane i Skrzydlate i mamy wielką nadzieję, że przyczyni się do poprawienia jakości życia zwierząt. Nie bądźmy obojętni na los bezbronnych istot. Pomóżmy im przetrwać! – apelują studenci.

Kociaki też czekają na lepsze czasy..., źródło: Fundacja Pręgowane i Skrzydlate

Można pomóc także studentom z NZS-u i oczywiście Fundacji Pręgowane i Skrzydlate, przyłączając się do internetowej zbiórki. Rzeczywiście każda złotówka się liczy. Teraz na zrzutka.pl jest trochę ponad 2200 zł, możemy w każdej chwili zwiększyć tę kwotę.

   

 

 

 Zgłoś uwagę