wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Dane z godz. 01:30

2. Akademicki Wrocław
  4. Studenci PWr ze złotymi medalami AMP w kolarstwie górskim
Studenci PWr ze złotymi medalami AMP w kolarstwie górskim

Studenci z Politechniki Wrocławskiej zwyciężyli w Akademickich Mistrzostwach Polski mężczyzn w kolarstwie górskim, a najlepszymi zawodniczkami tej imprezy zostały studentki z Uniwersytetu Warszawskiego. W zawodach, które odbyły się w Parku Śląskim w Chorzowie, udział wzięło ponad 200 cyklistów.

Priorytetowa impreza w pierwszej części sezonu nie przyniosła niestety wyczekiwanych medali wywalczonych indywidualnie – najbliżej tego celu była Karolina Cierluk, która trzecie miejsce przegrała praktycznie na finiszu zawodów i ostatecznie musiała zadowolić się 4. pozycją. Wśród mężczyzn najlepiej pojechał Piotr Krawczyk, który uplasował się na 8. miejscu.

– AMP rozpoczęły się startem na czas. Po opadach trasa była bardzo śliska, a moja asekuracyjna jazda na zakrętach pozwoliła mi uzyskać dopiero i zarazem aż 4 miejsce – mówiła Karolina Cierluk z Mitutoyo AZS Wratislavia, reprezentująca Politechnikę Wrocławską.

Indywidualnie wśród kobiet złoty medal z czasem 01:19:34 wywalczyła studentka ATH Bielsko-Biała Gabriela Wojtyła, a spośród mężczyzn najszybszy okazał się Krzysztof Łukasik z czasem 01:19:07, reprezentujący Politechnikę Warszawską.

Sukces drużynowy

Najważniejsze jednak jest to, że zawodniczki i zawodnicy z Politechniki Wrocławskiej w znaczący sposób przyczynili się do medali drużynowych dla swojej uczelni.

W klasyfikacji generalnej mężczyzn wrocławianie wywalczyli złote medale, wyprzedzając Politechnikę Warszawską oraz Akademię Górniczo-Hutniczą z Krakowa. Natomiast studentki reprezentujące PWr na podium uplasowały się jedynie za Uniwersytetem Warszawskim, wracając do domów ze srebrem zawieszonym na szyi.

Politechnika Wrocławska zwyciężyła również w klasyfikacji uczelni technicznych, wyprzedzając swoja imienniczkę z Warszawy oraz Akademię Górniczo-Hutniczą z Krakowa. Co ważne, istnieje duża szansa, że następnym razem wrocławskich zawodników ujrzymy także w kadrze naszego kraju, która na przełomie lipca i sierpnia zaprezentuje się na Akademickich Mistrzostwach Świata w Portugalii.