Kolejne płatne miejsca parkowania. Przy pl. Grunwaldzkim i na Przedmieściu Oławskim

Od 20 października kierowcy muszą zapłacić za postój w dni robocze na ul. Liskego, Bujwida, Sopockiej oraz Małachowskiego. Ile należy zapłacić za godzinę parkowania?

  • Nowe miejsca w strefie płatnego parkowania we Wrocławiu

    Nowe miejsca w strefie płatnego parkowania we Wrocławiu /fot. redakcja


Jak podkreśla Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta 10 nowych parkomatów postawiono na wniosek rady osiedli i mieszkańców, którzy mogą wykupić abonamenty parkingowe za 10 zł miesięcznie lub 100 zł rocznie.

– Wszystkie ulice znajdują się w strefie płatnego parkowania o najniższych stawkach opłat obowiązujących wyłącznie w dni robocze – wyjaśnia Ewa Mazur ze ZDiUM.

Mowa o ulicach: Liskego, Bujwida, Sopockiej i Małachowskiego (po stronie budynków mieszkalnych na odcinku od ul. Dąbrowskiego do ul. Pułaskiego).

Czytaj więcej: Strefa płatnego parkowania we Wrocławiu [MAPA]

Jeszcze pod koniec września płatność za postój wprowadzono na ul. Sienkiewicza - na odcinku od ul. Piastowskiej do ul. Bujwida.

Strefa płatnego parkowania we Wrocławiu

Obszar Strefy Płatnego Parkowania został poszerzony decyzją Rady Miejskiej Wrocławia w 2019 r., w wyniku prowadzonych wcześniej konsultacji społecznych.

– Na mapie obejmuje on obecnie praktycznie całe wrocławskie śródmieście, jednak płatne miejsca postojowe w nowych granicach strefy wyznaczane są we współpracy z radami osiedli, dlatego proces ten postępuje stopniowo. Rozszerzona granica strefy daje możliwość prawną wyznaczenia w jej obrębie nowych miejsc objętych opłatami. Ideą wprowadzanych zmian jest jednak zawsze autonomiczna decyzja mieszkańców i rady osiedla danego obszaru, w zakresie wyboru konkretnych odcinków ulic mających zostać objętych opłatami. Takie wnioski mieszkańcy osiedli mogą kierować do Biura Zrównoważonej Mobilności Urzędu Miejskiego Wrocławia – tłumaczy Mazur.

Ile trzeba zapłacić za parkowanie we Wrocławiu?

Nowe ulice znalazły się w podstrefach VII i XII (dawna strefa C) strefy płatnego parkowania. Ile kierowcy zapłacą za postój?

  • 3,00 zł za pierwszą godzinę;
  • 3,10 zł za drugą godzinę;
  • 3,30 zł za trzecią godzinę;
  • 3,00 zł za czwartą i każdą kolejną godzinę.

Opłat za parkowanie można dokonywać bilonem, kartą płatniczą, za pomocą aplikacji SkyCash, Pango lub BLIK. W SPP opłaty obowiązują w dni robocze w godz. 9:00-18:00.

Mieszkańcy wybranych odcinków ulic, posiadający meldunek stały bądź tymczasowy, mogą kupić abonament w cenie 10 zł. za miesiąc lub 100 zł za rok (na pierwszy pojazd). Użytkowników zainteresowanych zakupem abonamentu zapraszamy do naszego sklepu internetowego: https://wroclaw.e-abonamenty.pl/Zgłoś uwagę