Strefa płatnego parkowania powiększy się o trzy miejsca

Strefa płatnego parkowania rozrośnie się o trzy lokalizacje na Przedmieściu Świdnickim. Ma to uporządkować parkowanie w tamtej okolicy.  


Strefa rozszerzy się o ulicę Prostą, Kolejową i pl. Rozjezdny. Toczą się tam w tej chwili roboty malarskie, niebawem zostaną ustawione parkomaty. Kiedy wszystkie prace się skończą ten obszar zostanie włączy do strefy C płatnego parkowania. Oczywiście mieszkańcy wspomnianych ulic będą mogli kupić dedykowany im abonament w cenie (100 zł za rok) dużo niższej niż opłaty w parkomacie.

Na ul. Prostej, na odcinku od ul. Grabiszyńskiej do ul. Lelewela, po stronie lewej (patrząc w stronę Grabiszyńskiej) wprowadzone będzie parkowanie prostopadłe. Łącznie wymalowane zostaną 44 miejsca postojowe i 3 koperty dla osób niepełnosprawnych. Po stronie prawej obowiązywać będzie zakaz parkowania.

Na ul. Kolejowej, również na odcinku od ul. Grabiszyńskiej do Lelewela, powstanie 71 miejsc z parkowaniem prostopadłym po lewej stronie (w tym 6 dla osób niepełnosprawnych), po stronie prawej zostaną zamontowane wyspy i azyle ograniczające parkowanie.

Plac Rozjezdnym zmieni się na odcinku od Jęczmiennej do Kolejowej. Po stronie lewej wyznaczonych zostanie 40 miejsc postojowych do parkowania prostopadłego i 4 koperty dla osób niepełnosprawnych. Po prawej stronie powstaną azyle i wyspy ograniczające parkowanie.

Termin zakończenia prac przy oznakowaniu i montażu wysp i azyli to koniec lipca. Włączenie tych obszarów do płatnych parkingów zapewni rotację miejsc i ułatwi mieszkańcom znalezienie stanowiska parkingowego pod domem.

Szczegółowe informacje na temat cen i kupna abonamentów znajdują się na stronie ZDIUM.  

Abonamenty na strefę B i C oraz I (dla mieszkańca) można również kupić przez internet za pomocą strony e-abonamentyZgłoś uwagę