Wrocławskie firmy w rankingu „The Deloitte Technology Fast 500™ EMEA”

,
Materiały ARAW

Tooploox, Droids on Roids, Monterail, Brand24, Divante i Luxon – to wrocławskie firmy, które znalazły się w zestawieniu 500 najszybciej rozwijających się w spółek w regionie Europy, Środkowego Wschodu i Afryki (EMEA).

Zestawienie przygotowali eksperci z firmy Deloitte. Przedsiębiorstwa wybrano na podstawie procentowego wzrostu przychodów z lat 2013 - 2016 roku. W sumie średnia dla wszystkich firm w stawce wyniosła aż 1377 procent wzrostu, czyli o 410 procent więcej niż rok temu.    

W rankingu „The Deloitte Technology Fast 500™ EMEA” umieszczono sześć spółek stworzonych we Wrocławiu.

Najwyżej sklasyfikowano software house Tooploox, który znalazł się na 37 miejscu z wynikiem 2827 proc. wzrostu. Kolejne pozycje zajęły Droids on Roids (160 miejsce i 761 proc.) oraz Monterail (305 lokata i 393 proc.).

Idą na NewConnect

Obecność tych firm w stawce nie jest jednak zaskoczeniem, bowiem wcześniej zostały uwzględnione wśród 50 najszybciej rozwijających się spółek Europy Centralnej.

WIĘCEJ O RANKINGU  „DELOITTE TECHNOLOGY FAST 50 CENTRAL EUROPE”

Oprócz nich do czołowej 500 rankingu regionu EMEA zakwalifikowano także Brand24, Divante i Luxon.

Pierwsza z firm zajęła 391 miejsce i odnotowała 303 procent wzrostu. Brand24 to startup założony przez Michała Sadowskiego zajmujący się monitoringiem internetu.

Spółka w 2018 roku planuje wejście na rynek NewConnect. Jej obecna wycena to 60 mln zł, a debiut ma przynieść 3,5 mln zł na rozwój działalności.

O znalezieniu się na liście „The Deloitte Technology Fast 500™ EMEA” Michał Sadowski napisał na Facebooku: „Kto by pomyślał, że wystarczy tylko 6 lat ciężkiej pracy, zdobycie 2000+ klientów z 86 krajów, zebranie 22 miliardów wzmianek i infrastruktury technologicznej do ich obróbki stojącej na serwerach obsługiwanych przez 20 tysięcy GB pamięci RAM”.

Wzrost mimo inwestycji

Tomasz Karwatka z Divante

Na 434 miejscu uplasowało się Divante (259 proc. wzrostu). To spółka, która wspiera firmy w tworzeniu, rozwijaniu i optymalizacji nowych kanałów sprzedaży. Pracuje dla sklepów internetowych, producentów, dystrybutorów i sieci handlowych. Wdraża rozwiązania eCommerce, integruje systemy, projektuje i realizuje działania marketingowe. Zespół Divante liczy 180 osób.

– Cieszę się, że utrzymaliśmy dobrą stopę wzrostu pomimo zwiększonych inwestycji w nasze własne produkty. Niedawno rozwijaliśmy oprogramowanie OpenLoyalty i platformę do tworzenia mobilnych aplikacji eCommerce zgodnie z najnowszym standardem aplikacji PWA (progressive web apps) - VueStorefront. Wiem, że w przyszłości te produkty pozwolą nam dotrzeć do nowych klientów, a co za tym idzie, rozwijać się jeszcze szybciej – mówi na firmowej stronie internetowej Tomasz Karwatka, CEO Divante. – W tym roku szczególną uwagę zwracaliśmy na wdrażanie naszych usług i sklepów. Wśród produktów, które przyczyniły się do naszego sukcesu, są na przykład zaawansowane platformy B2B2C Distripark i MediStore - sklep internetowy z medycznym obszarem obejmujący kompleksowy pakiet usług –  dodaje Karwatka.

Jedyni z branży oświetleniowej

451 miejsce w rankingu z wynikiem 247 proc. wzrostu zajęła firma Luxon  - produkująca oświetlenie w technologii LED na potrzeby dużych inwestycji biurowych oraz przemysłowych.

„Jesteśmy podekscytowani, że zostaliśmy wyróżnieni jako jedyna firma z branży oświetleniowej w całym regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Z przyjemnością ogłaszamy te dobre wieści na początku 2018 roku kiedy wiemy już, że 2017 przyniósł nam kolejne 61% wzrostu (16r/17r)!” – napisali przedstawiciele firmy na swojej stronie internetowej.

Maciej Szott, Marek Ostrowski i Krzysztof Ostrowski założyciele i udziałowcy firmy Luxon

Cały ranking znajdziesz tutaj.