Wrocław nagrodzony na Smart City Forum

, ,

Wrocław został nagrodzony podczas VII Smart City Forum w kategorii miast powyżej 500 tys. mieszkańców. Kapituła konkursu doceniła starania miasta we wdrażaniu rozwiązań smart city a w szczególności za pierwszą w Polsce Miejską Wypożyczalnię Samochodów Elektrycznych VOZILLA.

Nagrodę podczas uroczystej gali odbierał wiceprezydent Wrocławia Maciej Bluj. - Chcę podziękować szczególnie moim współpracownikom, którzy mają odwagę i rozmawiają w sposób otwarty z biznesem. Dzięki temu udaje się realizować śmiałe projekty - mówił podczas wręczania nagrody.  

Konkurs Smart City ma na celu popularyzację osobowości i przedsięwzięć, które w przyczyniły się do promocji rozwiązań, służących budowie inteligentnych miast w Polsce, oraz miast realizujących tę ideę. Wyróżnienia skierowane są zarówno do przedstawicieli sektora biznesowego, jak i administracji lokalnej. To własnie przez realizowane projekty z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań i technologii przyczyniają się do wzrostu konkurencyjności polskich miast, gospodarki i biznesu.

Miejska Wypożyczalnia Samochodów Elektrycznych VOZILLA

Kapituła konkursu szczególnie doceniła pierwszą w Polsce Miejską Wypożyczalnię Samochodów Elektrycznych Vozilla. Od listopada 2017 mieszkańcy Wrocławia do dyspozycji mają 200 elektrycznych samochodów,  osobowych i dostawczych udostępnionych przez spółkę  operatorską  wybraną  przez  miasto. To  pierwsza tego typu usługa w Polsce. w dodatku cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców. 

Zaraz za Wrocławiem w kategorii miast powyżej 500 tysięcy mieszkańców uplasował się Poznań.