Dowiedz się wszystkiego o programie MIT EF Poland. Przyjdź na WarmUp

,
Materiały Prasowe

7 lutego w WPT odbędzie się WarmUp, czyli spotkanie warsztatowe dla firm chętnych do uczestnictwa w programie akceleracyjnym MIT EF Forum Poland. To również okazja, by poznać przedstawicieli startupów, które już akcelerację przeszły.

Do programu aplikować można do końca lutego poprzez stronę internetową https://www.mitefpoland.org. Wszystkie kwestie związane z akceleracją będzie można jednak wyjaśnić znacznie wcześniej.

Podczas WarmUp młodzi przedsiębiorcy otrzymają odpowiedź na nurtujące ich pytania, a poza tym poznają wybrane kroki z modelu przedsiębiorczości zdyscyplinowanej prof. Billa Auletta z MIT. To właśnie na tej koncepcji opiera się cały proces akceleracji.

Poznaj ekspertów, poczuj atmosferę

 – WarmUp będzie pierwszą okazją do tego, by poznać zaangażowanych w program ekspertów oraz poczuć atmosferę akceleracji. Poza tym to szansa na networking i nawiązanie wartościowych kontaktów – mówi Magdalena Jabłońska, dyrektor operacyjna Fundacji Przedsiębiorczości Technologicznej, organizatora programu MIT Enterprise Forum w Polsce.

Podczas wydarzenia będzie można poznać partnerów ścieżki Industry 4.0 – stworzonej przez firmy oraz instytucje z Dolnego Śląska.

Ścieżkę wspierają firmy Balluff Polska i Fanuc Polska, Nokia, firma doradcza Olesiński i Wspólnicy, fundusz ValueTech oraz Wrocławski Park Technologiczny, Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, Wrocławskie Centrum Badań EIT+ czy Stowarzyszenie Top 500 Innovators.

Kto może aplikować

Do ścieżki „Industry 4.0” mogą aplikować m.in. startupy, tworzące rozwiązania Internetu Rzeczy (IoT), chemii, efektywnego zarządzania energią czy optymalizacji procesów produkcyjnych w oparciu o technologie informatyczne.

KTO POWINIEN APLIKOWAĆ DO ŚCIEŻKI INDUSTRY 4.0. SZCZEGÓŁY      

W czasie WarmUp wystąpią m.in. Jędrzej Kowalczyk (prezes zarządu firmy Fanuc Polska), Paweł Stefański (prezes zarządu firmy Balluff Polska), Konrad Fuławka (Innovation Officer Nokia) czy Rafał Olesiński (partner zarządzający w firmie Olesiński&Wspólnicy).

Wśród prelegentów znajdą się także Ewa Kaucz (prezes zarządu ARAW), Joanna Szustakiewicz (członkini zarządu Stowarzyszenia Top 500 Innovators), Urszula Mikiewicz (kierownik Działu Rozwoju Biznesu EIT +), Maciej Potocki (prezes zarządu WPT) oraz Wojciech Roczon (szef Centrum Usług Balluff Polska).

Oni już przeszli przez akcelerację 

Panel na temat finansowania startupu w kolejnych etapach rozwoju poprowadzi Bogusława Skowroński. To członkini zarządu Fundacji Przedsiębiorczości Technologicznej, która w swojej karierze doprowadziła do zamknięcia transakcji na łączną kwotę ok. 300 milionów dolarów.   

Na WarmUp można zarejestrować się przez specjalną stronę internetową. Na wydarzenie zostaną zaproszeni przedstawiciele wybranych firm, najlepiej pasujących do profilu akceleracji.

– W trakcie WarmUp we Wrocławiu zostanie ponadto ogłoszona lista finalistów 3. edycji akceleracji MIT Enterprise Forum Poland– zapowiada Magdalena Jabłońska.

Również 7 lutego w WPT odbędzie się spotkanie przedstawicieli startupów, które już proces akceleracji przeszły. Wieczorem chętni do udziału w programie oraz jego alumni spotkają się na networkingu.  

Więcej o programie MIT EF Forum Poland i ścieżce realizowanej przez partnerów z Dolnego Śląska czytaj tutaj.