WarmUp to MIT EF Poland
Industry 4.0 Track

Program akceleracyjny

07 luty 2018

Wrocławski Park Technologiczny, Wrocław

Zarejestruj się

O wydarzeniu

Chcesz poczuć atmosferę akceleracji MIT Enterprise Forum Poland? Weź udział w WarmUp we Wrocławiu!

WarmUp we Wrocławiu to wyjątkowe wydarzenie, którego celem jest przybliżenie startupom kulis programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum Poland oraz przekazanie wszelkich istotnych informacji związanych z aplikowaniem do 4. edycji. Na spotkaniu poznasz nas, naszych mentorów oraz Partnerów ścieżki Industry 4.0 dedykowanej startupom zainteresowanych współpracą z przedsiębiorstwami i instytucjami z regionu Dolnego Śląska. WarmUp to MIT Enterprise Forum Poland jest też unikalną okazją do udziału w warsztatach realizowanych w metodologii 24 kroków przedsiębiorczości zdyscyplinowanej prof. Billa Auleta z MIT oraz konsultacji z naszymi ekspertami. To także szansa na networking z partnerami ścieżki Industry 4.0 oraz startupami z poprzednich edycji programu. Biorąc udział w spotkaniu, zwiększasz szanse swojego startupu na zakwalifikowanie się do 4. edycji programu.

W trakcie WarmUp we Wrocławiu zostanie ponadto ogłoszona lista finalistów 3. edycji akceleracji MIT Enterprise Forum Poland.

Agenda

Dla uczestników WarmUp

10:00 - 10:30

Rejestracja

10:30 - 10:50

Wprowadzenie do wydarzenia (MIT Enterprise Forum Poland)

10:50 - 11:00

Przedstawienie uczestników: 1-minutowe pitche

11:00 - 13:30

Warsztat POZNAJ SWOJEGO „UŻYTKOWNIKA” (Joanna Szustakiewicz, Patrycja Radek/Top 500 Innovators). Wybrane kroki wg modelu przedsiębiorczości zdyscyplinowanej prof. Billa Aulett’a z MIT

13:30 - 14:20

Lunch / pizza

14:20 - 15:20

Wsparcie ze strony Partnerów w trakcie akceleracji. Prezentacje Partnerów ścieżki Industry 4.0

15:20 - 16:00

Zweryfikuj swoje założenia biznesowe! Praca z mentorami

Korzyści z udziału w programie akceleracji. Konsultacje (tylko dla zarejestrowanych wcześniej startupów)

16:00 - 16:15

WarmUp to MIT Enterpise Forum Poland & next steps – jak aplikować do programu akceleracji

16:15 - 16:30

Przerwa

16:30 - 17:00

Giełda jako forma pozyskiwania kapitału na rozwój młodych firm technologicznych - Karolina Studniarek, Dział Rozwoju Biznesu i Rynków GPW

17:00 - 17:50

Finansowanie startupu w kolejnych etapach rozwoju - jakie są opcje? - Panel dyskusyjny moderowany przez Bogy Skowroński

17:50 - 18:20

Uroczyste ogłoszenie finalistów 3. edycji programu MIT Enterprise Forum Poland

18:20 - 18:30

GET TOGETHER z Alumnami i Partnerami MIT EF Poland

18:30 - 20:00

Networking z potencjalnymi Partnerami biznesowymi i ekosystemem lokalnym

Rejestracja
Fill out my online form.
Prelegenci

Absolwent automatyki i robotyki na Politechnice Gdańskiej. Z polskim oddziałem  FANUC związany od stycznia 2009 roku. Początkowo zatrudniony jako inżynier serwisu robotów, następnie szef serwisu robotów (2010), a potem doradcą klientów w zakresie robotyzacji produkcji (2012). Szeroka wiedza, pasja i zaangażowanie w pracę przyczyniły się do szybkiego awansu na stanowisko dyrektora odpowiedzialnego za koordynowanie sprzedaży wszystkich produktów spółki na rynku krajowym, a w kwietniu 2015r. zaowocowały nominacją na stanowisko prezesa spółki FANUC Polska. Za główny cel swoich działań uważa aktywne wspieranie polskich producentów w poprawie konkurencyjności rynkowej poprzez zapewnianie im niezawodnych technologii produkcyjnych wraz ze wsparciem polskich inżynierów.

 

Współarchitekt sukcesu Balluff Polska, firmy oferującej rozwiązania do monitorowania stanów produkcyjnych w zakresie: predykcyjnego utrzymania ruchu, zmiany formatu lub receptury, identyfikowalności, parametryzacji i zapewnienia jakości. Bazuje na edukacji biznesowej, technicznej i humanistycznej.  Tworzy innowacyjne środowisko do opracowywania sposobów automatyzacji dla wiodących producentów. Stosuje podejście Lean Thinking w firmie Balluff i opracowywaniu rozwiązań dla klientów pracujących wg Lean Management. Rozwija centrum inżynieryjno-aplikacyjne do obsługi  tematów z obszaru Industry 4.0 oraz innowacyjnej automatyzacji.

Absolwent Politechniki Wrocławskiej z ponad 12-letnim doświadczeniem w branży IT. Karierę zawodową rozpoczął w wiodącej globalnej firmie technologicznej i usługowej Cobham plc. w Wielkiej Brytanii. Przez 5 lat pracował jako główny inżynier odpowiedzialny za projektowanie i testowanie systemów antenowych TCAS / ACAS. Przez ostatnie 7 lat pracował w dziale Nokia Mobile Networks. Jest odpowiedzialny za prowadzenie wielokulturowych zespołów pracujących nad wieloma złożonymi projektami ze świata Mobile Broadband. Obecnie pełni funkcję Dyrektora ds. Innowacji w firmie Nokia Wrocław. Uważa, że oprócz połączonego świata i złożonych technologii, ekosystemy innowacji mogą być prostsze i bardziej skoncentrowane na dzieleniu się wiedzą i współpracy międzyludzkiej. Oprócz ekonomii politycznej i rynków usług finansowych w wolnym czasie uwielbia majsterkowanie.

 

Od ponad piętnastu lat łączy specjalistyczną wiedzę z zakresu prawa i podatków, najpierw zdobywając doświadczenie w międzynarodowych renomowanych firmach doradczych, pełniąc funkcje managerskie, a następnie rozwijając własną działalność. Od 2005 roku buduje i zarządza zespołem prawników i doradców podatkowych, a dzięki organicznemu wzrostowi i rozwojowi, zarządza liczącą ponad sto osób, nowoczesną prawno-podatkową firmą doradczą, z siedzibami w czterech polskich miastach.
Jako doradca strategiczny bierze udział w negocjacjach, w tym na poziomie międzynarodowym, reprezentuje przedsiębiorców w rozmowach z Rządem RP, współtworzy i wdraża koncepcje rozwoju, restrukturyzacji, bierze udział w transakcjach M&A, obsłudze inwestycji międzynarodowych m.in. największych koncernów motoryzacyjnych, jest ekspertem rad nadzorczych, zarządów Spółek, w tym spółek publicznych, specjalizując się w sprawach podatkowych (w tym także z organami podatkowymi) i pomocy publicznej.

Absolwentka Massachusetts Institute of Technology oraz Uniwersytetu Harvarda (MBA). Inżynier, przedsiębiorca, bankier inwestycyjny. Założycielka i CEO spółki Capital Solutions oraz założycielka Funduszu Nomad. Posiada bogate doświadczenie zawodowe zdobyte w międzynarodowych korporacjach, m.in. w Exxon Research & Engineering, Exxon Chemical, Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju, UBS AG, Fincoord Ltd. Pomaga firmom w pozyskiwaniu kapitału, szczególnie z rynku kapitałowego, a także w opracowywaniu strategii i budowaniu modeli biznesowych. Doprowadziła do zamknięcia transakcji na łączną kwotę ok. 300 M USD. Jako Autoryzowany Doradca wprowadza spółki na NewConnect.

 

Ma wykształcenie filologiczne (Uniwersytet Wrocławski), wzbogacone studiami podyplomowymi i kursami z dziedziny prawa, finansów i public relations oraz kursem dla członków rad nadzorczych spółek skarbu państwa. Ukończyła studia Executive MBA. W ARAW-ie odpowiada za nadzorowanie pracy Centrum Wspierania Biznesu, strategię rozwoju biznesu oraz pozyskiwanie inwestorów zagranicznych. Funkcję prezesa zarządu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA pełni od lipca 2017 r.

Absolwent Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej, na którym zdobył tytuł magistra inżyniera zarządzania systemami finansowym. Ukończył też interdyscyplinarne, podyplomowe studia Executive MBA. Przez lata związany z Urzędem Miejskim Wrocławia, gdzie jako współpracownik prezydenta miasta, był odpowiedzialny za nadzorowanie kilkunastu wydziałów, m.in.: Biura Nadzoru Właścicielskiego, Biura Prezydenta, Biura Współpracy z Zagranicą, Biura Promocji Miasta, Biura Rady Miejskiej, Biura Miejskiego Rzecznika Konsumentów, Biura Prasowego (Wydziału Komunikacji Społecznej), Biura Współpracy z Uczelniami Wyższymi, Zespołu Audytu Wewnętrznego oraz Zespołu Zarządzania Projektami. W 2012 roku został powołany na stanowisko prezesa zarządu Wrocławskiego Parku Technologicznego.

Joanna Szustakiewicz jest praktykiem design thinking i projektantką usług posiadającą kilkuletnie doświadczenie. Pierwsze szlify DT zdobywała na Uniwersytecie Stanforda w Kalifornii. Jako Członek Zarządu Stowarzyszenia Top 500 Innovators stworzyła ogólnopolski festiwal Design Thinking Week, o którym co roku słyszy ponad 2 miliony osób w 13 miastach w Polsce.
Joanna jest współwłaścicielką marki Contilo, gdzie rozwiązuje skomplikowane problemy w sposób korzystny dla wielu grup interesariuszy. Jest również laureatką programu stażowego Top 500 Innovators na University of California, Berkeley.
Wcześniej przez 4 lata pracy zawodowej zajmowała się transferem technologii z nauki do biznesu. Kreatywność rozumiana jako wolność tworzenia, innowacyjność czyli zmiana na lepsze, działanie na rzecz innych, aktywność i własny rozwój to wartości, które wyznaczają jej drogę od lat. Mentorka w programie Girls Go Start up Academy 2017.

Ekspert z siedmioletnim doświadczeniem w komercjalizacji nowych technologii. Współpracuje z biurami naukowymi, badawczo-rozwojowymi, rzeczników patentowych oraz partnerami specjalizującymi się w zakresie wyceny i rejestracji produktów. Specjalista w zakresie komercjalizacji projektów badawczo-rozwojowych oraz zarządzania projektami wg metodologii PMI. Menedżer obu projektów infrastrukturalnych i badawczych, odpowiedzialnych za pozyskiwanie funduszy unijnych i realizacji projektów badawczo-rozwojowych. Specjalizuje się w budowie sieci krajowych i międzynarodowych w dziedzinie nauk bio i life science. Absolwentka nauk politycznych na Uniwersytecie Adama Mickiewicza oraz studiów podyplomowych w zakresie zarządzania projektami.

Absolwent Politechniki Wrocławskiej od 13 lat związany z branżą automatyki. Przez 3 lata na stanowisku Managera Produktu w firmie Balluff odpowiedzialny za usługi, obszar detekcji, pozycjonowania obiektów oraz machine vision. Obecnie od 7 lat na stanowisku szefa Service Center firmy Balluff odpowiada za obsługę techniczną przed i posprzedażową klientów oraz obszar projektów związanych z integracjami i rozwojem innowacji.

Mentorzy

Przedsiębiorca, doradca, mentor i ekspert w zakresie komercjalizacji nowych technologii. Absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz absolwent studiów podyplomowych na IESE Business School (Advanced Management Program). Ekspert i doradca z bogatym doświadczeniem w zakresie tworzenia i akceleracji startupów. Przewodniczący MIT Enterprise Forum Poland i koordynator programu akceleracji dla projektów technologicznych. Wcześniej pracował na stanowisku Innovation Advisory Director w PwC. Jest współzałożycielem Koalicji Na Rzecz Polskich Innowacji.

Od ponad piętnastu lat łączy specjalistyczną wiedzę z zakresu prawa i podatków, najpierw zdobywając doświadczenie w międzynarodowych renomowanych firmach doradczych, pełniąc funkcje managerskie, a następnie rozwijając własną działalność. Od 2005 roku buduje i zarządza zespołem prawników i doradców podatkowych, a dzięki organicznemu wzrostowi i rozwojowi, zarządza liczącą ponad sto osób, nowoczesną prawno-podatkową firmą doradczą, z siedzibami w czterech polskich miastach. Jako doradca strategiczny bierze udział w negocjacjach, w tym na poziomie międzynarodowym, reprezentuje przedsiębiorców w rozmowach z Rządem RP, współtworzy i wdraża koncepcje rozwoju, restrukturyzacji, bierze udział w transakcjach M&A, obsłudze inwestycji międzynarodowych m.in. największych koncernów motoryzacyjnych, jest ekspertem rad nadzorczych, zarządów Spółek, w tym spółek publicznych, specjalizując się w sprawach podatkowych (w tym także z organami podatkowymi) i pomocy publicznej.
Poza działalnością w Olesiński & Wspólnicy, posiada udziały m.in. w spółkach: Saurus Grow Sp. z o.o. oraz Gałka Olesiński Business Support Sp. z o.o. Był członkiem rad nadzorczych SI-Consulting SA (2008 – 2014), Fagerdala Automotive AG (2012). Obecnie jest członkiem rad nadzorczych Izoblok SA, Izoblok GmbH oraz Ten Square Games SA.

Jest absolwentem informatyki na Politechnice Poznańskiej. Za swoje wyniki w nauce oraz prace zdobył wiele wyróżnień i nagród. Przez ponad 7 lat zdobywał doświadczenie naukowe realizując międzynarodowe informatyczne projekty badawcze. Jest absolwentem programu TOP 500 Innovators, w ramach którego na Uniwersytecie Cambridge zdobywał wiedzę z zakresu komercjalizacji badań naukowych. Prowadzi blog www.turkusowystartup.pl

Jest współzałożycielem trzech startupów: Grinfinity, który rozwija narzędzia do efektywności energetycznej komputerów, maszyn i budynków. Zostały one wdrożone w firmach i jednostkach administracji publicznej (np. IKEA, Urząd Miasta Poznania). Za swoje produkty spółka otrzymała wiele nagród; Software House Expansio w ramach spółki rozwijane jest m.in. innowacyjne narzędzie do nauki programowania CodeAll, wybrane do programu akceleracyjnego Google Launchpad Start; Lexpansio - rozwija narzędzia do wspomagania pracy prawników w kancelariach.

Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej. Z branżą automatyki przemysłowej związany jest od 15 lat. Od początku tej działalności pracuje w polskim oddziale firmy Balluff, niemieckiego producenta rozwiązań w zakresie systemów identyfikacji, sieci przemysłowych, detekcji i pomiarów. Rozpoczynał pracę jako Inżynier wsparcia technicznego, następnie jako Product Manager odpowiedzialny za systemy identyfikacji przemysłowej RFID oraz rozwiązania do sieci przemysłowych. Od 2012 roku odpowiada za Dział Marketingu i Jakości firmy Balluff.

Absolwent Politechniki Wrocławskiej na specjalizacji Elektroniczne i Komputerowe Systemy Automatyki. Od 3 lat pracuje jako
Project Manager w firmie Balluff Sp. z o.o. bazując na zdobytym  wcześniej doświadczeniu w robotyzacji i automatyzacji procesów przemysłowych w firmie Fanuc Robotics. Zajmuje się prowadzeniem  projektów z zakresu systemów wizyjnych oraz RFID poprzez co dostarcza dla klientów kompleksowe rozwiązania. Kluczowe projekty zrealizował w  obszarach Machine Vision, Traceability, Access Control oraz IoT.

Od 12 lat współpracuje z kluczowymi klientami firmy, początkowo głównie w branży automotive, obecnie we wszystkich obecnych w przemyśle branżach. Od 4 lat specjalizuje się w zarządzaniu projektami wymagającymi wykorzystania zarówno technologii i doświadczenia  firmy Balluff jak i zasobów podwykonawców. Realizuje projekty związane z wdrożeniami systemów wizyjnych, technologii RFID, tworzenia systemów wsparcia procesów produkcyjnych.

Mateusz Amroziński

inżynier wsparcia technicznego oraz specjalista ds. nowych projektów w firmie FANUC Polska Sp. z o.o.

Absolwent kierunku Mechatronika, wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. W polskim oddziale FANUC zatrudniony od czerwca 2012 r. Od początku związany z lokalnym działem wsparcia technicznego. W zakresie jego obowiązków leży pomoc w analizie i wdrażaniu nowych projektów, szkolenia dla klientów, testy nowych pakietów oraz promowanie najnowszych rozwiązań technologicznych FANUC wśród polskich producentów.

Karierę zawodową rozpoczął w 2007 roku, jeszcze w trakcie studiów prawniczych. Z Olesiński & Wspólnicy współpracuje nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym oraz prawie rynku kapitałowego. Prowadził szereg projektów z tego zakresu, m.in. przygotowując dla Klientów polityki informacyjne, doradzając w zakresie realizacji przez emitentów ich obowiązków informacyjnych oraz przygotowując prospekt emisyjny, a następnie reprezentując Klienta przed KNF w postępowaniu o jego zatwierdzenie. Autor szeregu publikacji oraz prelegent na szkoleniach i konferencjach, w tym organizowanych przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, przy współpracy z którym Michał reprezentuje O&W. Michał ma również doświadczenie w przeprowadzaniu projektów M&A oraz negocjowaniu umów, również w aspekcie podatkowym. 

Kieruje pracami zespołu zajmującego się doradztwem z zakresu prawa gospodarczego na rzecz polskich i międzynarodowych spółek kapitałowych. Uczestniczył w wielu projektach inwestycyjnych, m.in. doradzając i wprowadzając inwestorów do specjalnych stref ekonomicznych, prowadził projekty due diligence. Zajmuje się również negocjacjami i wsparciem w reprezentowaniu interesów zagranicznych inwestorów i udziałowców na polskim rynku. Niezależnie uczestniczy w projektach z zakresu własności intelektualnej. Doradza m.in. największym polskim portalom internetowym w obszarach prawa własności przemysłowej oraz prawa autorskiego. Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wydziału Prawa Uniwersytetu Ludwika Maksymiliana w Monachium, gdzie ukończył podyplomowe studia LL.M. z zakresu prawa gospodarczego. Z O&W związany od 2008 r., obecnie pełni funkcję senior managera we wrocławskim biurze firmy.

Uzyskał stopień mgr inż. Fizyki i Inżynierii Biomedycznej na Politechnice Wrocławskiej w 1998 r., a stopień doktora i doktora habilitowanego nauk fizycznych w Instytucie Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych (INTiBS), Polskiej Akademii Nauk (PAN) w 2003 i 2013 r w grupie prof. W. Stręka. Od kwietnia 2015 jest profesorem INTiBS.

Po stażu podoktorskim w Joint Research Centre, Komisji Europejskiej, Włochy (2005-2009) zainicjował powstanie interdyscyplinarnej grupy NAOMIS (Nanoparticle Assisted Molecular Imaging and Sensing ) i zrealizował projekt badawczy przy Wrocławskim Centrum Badań EIT+, w którym zajmował się przestrzennie indukowaną selekcją komórek hybrydomalnych. Grupa skupia się nad syntezą, charakteryzacją i zastosowaniem nanocząsteczek luminescencyjnych do obrazowania i bio-detekcji, a także na rozwijaniu metod i urządzeń wykorzystujących biospektroskopię optyczną, obrazowanie fluorescencyjne i anty-Stokesowskie oraz selektywną eliminację komórek. 
Od stycznia 2017 r. pełni funkcję Dyrektora Pionu Badawczego Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. Zajmuje się nano-bio-technologią i bio-spektroskopią, m.in. opracowywaniem nowych metod pomiarowych, nowych metod obrazowania i bio-detekcji, pracuje również na tworzeniu nowych nanomateriałów (bio)funkcjonalnych do zastosowań w biologii i medycynie.

Patrycja Radek

Absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej (specjalność: Biotechnologia) oraz Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej (specjalność: Zarządzanie i Marketing). Certyfikowany menedżer projektów zgodnie ze standardem IPMA. Certyfikowany trener biznesu. Absolwentka Programu TOP500 Innovators na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley organizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Członek Rady Doradczej Stowarzyszenia TOP 500 Innovators. Doktorantka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu (zarządzanie strategiczne; obszar – leadership w eksperymentalnych zespołach naukowych). Orędowniczka i propagatorka Product Development z wykorzystaniem metody Design Thinking, którą poznała podczas stażu TOP500 Innovators na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Od 3 lat prowadzi szkolenia, warsztaty, wykłady, prelekcje i bierze udział w projektach z wykorzystaniem Design Thinking.
Od czerwca 2011 r. związana z Departamentem Rozwoju Biznesu Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, gdzie obecnie na stanowisku Program Manager ds. Strategicznych odpowiada za projekty strategiczne dla rozwoju spółki. Ma 12-letnie doświadczenie w zarządzaniu obszarem rozwoju biznesu usług eksperckich i badawczo-rozwojowych, zarządzania relacjami i budowania wartości w oparciu o zadowolenie klienta, budowania polityki marketingu i sprzedaży usług badawczych, rozwój funduszu zalążkowego EIT+ Akcelerator spółek technologicznych spin-off, komercjalizacji technologii, kreowanie polityki marketingowej i promocyjnej spółki.
Wcześniej przez 6 lat odpowiedzialna za rozwój polskiego oddziału największej niemieckiej firmy szkoleniowej Technische Akademie Wuppertal, na stanowiskach PR Manager i Sales Manager.

W obszarze zawodowym zainteresowana jest głównie rozwiązaniami, które pozwalają wspierać rozwój ekosystemów startupowych dla różnych branż. Zarządzała międzynarodowymi projektami badawczymi, prowadziła wykłady i warsztaty. Autorka licznych publikacji. W badaniach podejmowała tematykę transferu technologii oraz rozwoju polityki mającej na celu wsparcie rozwoju ekosystemów startupowych. Wiedzę z zakresu ekonomii, relacji międzynarodowych i zarządzaniu zdobywała na Uniwersytecie Wrocławskim, Albert-Ludwigs Universität w Niemczech oraz University of Nebraska-Lincoln.

Partnerzy ścieżek akceleracji

Partnerzy wspierający

Partnerzy merytoryczni

Organizacje wspierające

Patron wydarzenia

Kontakt

Agnieszka Młodzińska-Granek

Kierownik Projektu

a.mlodzinska@fpt.org.pl