Firmy z Wrocławia w prestiżowym rankingu FT 1000 „Financial Times”

,
Fot. Bartosz Moch

Tooploox zajął 30., a Monterail 378. miejsce w rankingu najszybciej rosnących firm w Europie – FT1000 opublikowanym przez brytyjski „Financial Times”.

Ranking bierze pod uwagę procentowy wzrost przychodów spółek w latach 2013-2016. By znaleźć się w zestawieniu oceniane przedsiębiorstwo w 2013 roku musiało mieć co najmniej 100 tys. euro przychodu, a w 2016 już co najmniej 1,5 mln euro.

Wspaniały zespół, dobrzy partnerzy

W sumie na liście „Financial Times” odnotowano 20 spółek z Polski. Najwyżej, bo na 26. miejscu uplasował się krakowski Benhauer producent systemu Salesmanago (platformy marketing automation). Tylko odrobinę niżej znalazł się wrocławski Tooploox. To software house, który pomaga firmom w tworzeniu produktów opartych o najnowsze technologie.

Jego kluczowymi klientami są Group Nine Media, Homer Logistics, DTS, One Medical czy Govecs.

– Mamy bardzo dużo szczęścia, że udało się nam zbudować tak wspaniały zespół i znaleźliśmy dobrych partnerów do współpracy. Mimo tego, że bardzo szybko rośniemy jako organizacja, co stawia przed nami nowe wyzwania i ciągłą potrzebę adoptowania się, nie obieramy sobie za cel wzrostu ilości pracowników w firmie ­ zaznacza Paweł Sołyga, prezes Tooploox. – Skupiamy się na tym, żeby adaptować najnowsze technologie do budowy produktów, których sami chcielibyśmy używać, takich które rozwiązują prawdziwe problemy i przynoszą wartość użytkownikom. Czasami wychodzi nam to lepiej, czasami gorzej, ale to jest motywatorem naszych działań i ma wpływ na nasz wzrost – dodaje Sołyga.

Obecnie Tooploox w dwóch biurach we Wrocławiu i w Warszawie zatrudnia niemal 100 osób, do tego ponad 20 pracuje dla firmy zdalnie, w całej Polsce.

90 procent skuteczności

Wcześniej potężny wzrost przychodów firmy zrobił wrażenie także na ekspertach firmy Deloitte. Wrocławski startup znalazł się bowiem na czwartym miejscu listy  „Deloitte Technology Fast 50 Central Europe”

TOOPLOOX i 2827 PROCENT WZROSTU. WIĘCEJ O RANKINGU „DELOITTE TECHNOLOGY FAST 50 CENTRAL EUROPE”

Na 378. miejscu rankingu FT1000 uplasowała się inna wrocławska spółka – Monterail. To software house, który zatrudnia blisko 90 osób i zrealizował już ponad 100 projektów dla klientów z całego świata.

Jego współzałożyciel Szymon Boniecki był gościem ostatniego Startup Wrocław: meetup #6, gdzie opowiadał o tym, jak we Wrocławiu zbudować międzynarodowy brand.

O swoim sukcesie w rankingu „Financial Times” przedstawiciele spółki pisali na firmowym blogu. Czytamy tam, że 90 procent potencjalnych klientów, którzy odwiedzą biuro firmy przy ul. Oławskiej, ostatecznie decyduje się na współpracę z Monterail.

– Bycie na 378 miejscu wśród tak wielu wspaniałych marek, to bardzo przyjemne uczucie. Jednocześnie dla nas niewiele się zmienia – nadal chcemy być firmą, dla której świetnie się pracuje i z którą świetnie się współpracuje. Jestem dumny i wprost nie mogę się doczekać tego, co ten rok przyniesie dla nas i naszych klientów – komentuje na blogu Szymon Boniecki.

Obecność firm Tooploox i Monterail w rankingu FT1000, to niejedyne w tym roku wyróżnienie przyznane przez ekspertów z „Financial Times”, a związane z Wrocławiem. Wcześniej samo miasto zostało przez nich docenione rankingu European Cities and Regions of the Future 2018/19.

WIĘCEJ O NAGRODZIE FINANCIAL TIMES DLA WROCŁAWIA

Ciekawe wrocławskie startupy poznasz również na kolejnym wydarzeniu  - 16 kwietnia w hotelu Sofitel. Zapisy na Startup Wrocław: meetup #7. E-Zdrowie wciąż trwają. Wydarzenie jest darmowe i będzie prowadzone w języku polskim.

ZAREJESTRUJ SIĘ NA STARTUP WROCŁAW: MEETUP #7. E –ZDROWIE