Startup Wrocław: meetup. Porozmawiamy o Smart City

,

Jak firmy pomagają tworzyć inteligentne miasta i jak dany startup może włączyć się w ten proces we Wrocławiu? O tym wszystkim porozmawiamy 14 listopada podczas Startup Wrocław: meetup #11.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17:30 w Nokia Garage przy ul. Szybowcowej 2. Wstęp jest wolny, obowiązuje jednak wcześniejsza rejestracja. Spotkanie będzie prowadzone w języku polskim.

ZAPISZ SIĘ NA STARTUP WROCŁAW: MEETUP #11 SMART CITY

Pomysł wrocławian

 - Pomysł na zorganizowanie wydarzenia dotyczącego właśnie tematyki Smart City został zgłoszony przez uczestników poprzednich meetupów. W ankietach ewaluacyjnych pytaliśmy ich, o czym chcieliby porozmawiać w przyszłości i spora część wskazała właśnie na kwestię inteligentnych miast – mówi Ewa Kaucz, prezes zarządu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, głównego organizatora spotkania. – Otrzymujemy także sporo pytań od przedsiębiorców o to, jak mogą włączyć się w inicjatywy smart realizowane w samym Wrocławiu. Wraz z Biurem SmartCity chcieliśmy to dokładnie przybliżyć oraz pokazać przykłady realizowanych już projektów – dodaje Kaucz.

Startup Wrocław: meetup #11 będzie w pewnym sensie wyjątkowy. Oprócz przedstawicieli dojrzałego i młodego biznesu wystąpi na nim przedstawiciel samorządu. Będzie nim Robert Bednarski, dyrektor Biura SmartCity i Zarządzania Projektami UM Wrocławia.

POZNAJ PRELEGENTÓW STARTUP WROCŁAW: MEETUP #11 SMART CITY

Smart Wrocław

Co ciekawe, nasze miasto niedawno po raz kolejny znalazło się wśród stu metropolii w rankingu najbardziej inteligentnych miast świata. W międzynarodowym rankingu IESE Cities in Motion Index 2019 Wrocław zajął 95 lokatę. Z polskich miast wyżej uplasowała się jedynie Warszawa (69 pozycja).

 - W rankingach tego typu często liczy się nie tyle pozycja, na której się uplasowaliśmy, ile sam fakt, że znaleźliśmy się w setce najbardziej inteligentnych miast świata. Obecność Wrocławia w IESE Cities in Motion Index 2019 w towarzystwie światowych stolic innowacji i zaawansowanych technologii to powód do dumy i dowód na to, że rozwijanie idei smart city w stolicy Dolnego Śląska to słuszna droga – podkreśla Robert Bednarski.

Raport IESE Cities in Motion Index 2019 analizuje wszystkie aspekty składające się na jakość życia w mieście. Ranking objął 174 miasta z 80 krajów na świecie.

Poznaj Nokia Garage

Partnerem strategicznym Startup Wrocław: meetup #11 Smart City jest Nokia Garage . Nokia Garage skupia zaangażowaną społeczność złożoną z ekspertów firmy Nokia, naukowców, studentów, pasjonatów technologii i partnerów biznesowych, którą wspiera w wymianie wiedzy, know-how i kompetencji. To przestrzeń przeznaczona do organizowania warsztatów oraz spotkań mających na celu wykreowanie innowacyjnych projektów. Nokia Garage zawiera się w trzech strefach: Pierwsza to tzw. Creative Zone, przeznaczona do twórczej pracy innowatorów druga to laboratorium wyposażone w technologię telekomunikacyjną, a trzecia „makerspace” dla tych, którzy są otwarci na tworzenie prototypów. Dzięki strategii Open Innovation, Nokia Garage umożliwia dostęp do najnowszych rozwiązań technologicznych firmy Nokia, w tym IoT, 5G, Machine Learning, Artificial Intelligence i EdgeCloud.