Czas software house’ów. Zapraszamy na Startup Wrocław: meetup #6

,

Wrocławskie software house’y pracują dla największych marek na świecie, a z tworzonego przez nie oprogramowania korzystają miliony użytkowników. O sukcesach i problemach firm IT porozmawiamy na Startup Wrocław: meetup #6.

Wydarzenie rozpocznie się 19 marca, o godz. 17.30 w Barbarze. Jego tytuł to „Wrocław – the software house of Europe?”. Zapisy na meetup trwają.

[ZAPISZ SIĘ NA STARTUP WROCŁAW: MEETUP #6]

Branża różnorodna

 ­ Branża IT rozwija się w naszym mieście niezwykle intensywnie i jest bardzo zróżnicowana. W samym tylko obszarze dostarczania oprogramowania mamy przecież rodzime firmy, które urosły do skali międzynarodowej, globalnych graczy, którzy zainwestowali we Wrocławiu oraz dynamiczne startupy, które już pracują dla rozpoznawalnych klientów. Warto przyjrzeć się sytuacji tych wszystkich podmiotów i porozmawiać o wyzwaniach, jakie przed nimi stoją – mówi Ewa Kaucz, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej – organizatora wydarzenia.

Podczas meetupu wystąpią przedstawiciele pięciu firm: IT Kontrakt, SoftServe, Clearcode, Monterail, Tigerspike. Całość dopełni panel dyskusyjny poprowadzony przez ekspertów z ITCorner – prężnie działającego we Wrocławiu klastra nowych technologii.

Transakcja za miliony

Jednym z prelegentów podczas Startup Wrocław: meetup #6 będzie Bartosz Strożek, Senior Business Development Director spółki IT Kontrakt.

To wrocławska firma, która zatrudnia ponad 1,3 tys. specjalistów z branży IT, działa w Europie oraz Malezji, a współpracuje z największymi bankami, firmami finansowymi, ubezpieczeniowymi czy telekomunikacyjnymi.

W zeszłym roku fundusze zarządzane przez Cornerstone Partners oraz Oaktree Capital Management kupiły IT Kontrakt od grupy Work Service za bagatela 147,5 mln zł. Tym samym firma trafiła pod skrzydła specjalistów, którzy zarządzają aktywami o łącznej wartości 101 mld dolarów.

Podczas meetupu Bartosz Strożek opowie o tym, czego z wspomnianego przejęcia można się nauczyć.

 – Jako firma zdecydowaliśmy się wziąć udział w wydarzeniu, bo dzielenie się wiedzą oraz doświadczeniami jest częścią budowy zdrowego ekosystemu firm IT na Dolnym Śląsku. Managerowie IT Kontrakt także w ten sposób chcą wspomagać wzrost całego środowiska – podkreśla Bartosz Strożek.

[ZOBACZ PRELEGENTÓW NA STARTUP WROCŁAW: MEETUP #6]

Wyzwań jest multum

Pytany o największe wyzwania stojące przed wrocławskimi software house’ami przedstawiciel IT Kontrakt odpowiada:

 - Wyzwań na rynku IT jest multum i software house'y podlegają wszystkim procesom rynkowym, kształtującym aktualnie segment usług zaawansowanych. Od braku specjalistów i ich dość często wygórowane oczekiwania po galopujące technologie za którymi trzeba nadążyć kończąc na wymogu innowacyjności to tylko niektóre z tych wyzwań. Budowa innowacyjnego produktu na takim rynku wymaga nie lada umiejętności od managera.

[WSZYSTKO O STRATUP WROCŁAW MEETUP #6]

Partnerem merytorycznym Startup Wrocław: meetup #6 jest ITCorner, partnerem strategicznym IT Kontrakt, a partnerem Browar Profesja.

Wydarzenie będzie prowadzone w języku angielskim.