Feniks w biznesie? Eksperci z Polski i USA doradzą, jak odrodzić się po porażce

,

Czy niepowodzenie w biznesie da się przekuć w ostateczne zwycięstwo? Podczas wtorkowego Startup Wrocław: meetup #5 opowiedzą o tym przedsiębiorcy z Polski oraz Stanów Zjednoczonych.

Tym razem tytuł wydarzenia organizowanego przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej to „Life after fail”, czyli „Życie po porażce”.

Gościem specjalnym spotkania w Barbarze będzie David Whitney – inwestor, innowator i strateg biznesu z dziesięcioletnim doświadczeniem w Dolinie Krzemowej. Dziś pełni on rolę eksperta (Innovator in Residence) w programie Innovation Labs prowadzonym przez firmę LeadingAgile.

Oprócz Whitney’a wystąpią mi.n. Grzegorz Rudno-Rudziński oraz Grzegorz Kuczyński z Grupy Unity oraz przedstawiciele takich wrocławskich startupów jak Ada, Encedo, Fream, Hansel czy Tooploox.

Panel pt. „Jak feniks z popiołów – podejście do porażki w kulturze biznesowej Polski i Stanów Zjednoczonych” poprowadzi Jacek Zimoch z firmy PwC.

Duże zainteresowanie

­­ – Życie przedsiębiorców nie składa się z samych sukcesów, a porażki są praktycznie wpisane w prowadzenie biznesu. Natomiast w Polsce ten temat praktycznie wcale nie pojawia się na wydarzeniach biznesowych. Dlatego chcemy o tym porozmawiać i pokazać jak można przezwyciężyć początkowe trudności – mówi Łukasz Czajkowski, dyrektor Centrum Wspierania Biznesu ARAW. – Sądząc po zainteresowaniu i reakcji środowiska, takie spotkanie jest bardzo potrzebne. Mamy komplet uczestników, a zapisywać można się jedynie na listę rezerwową – dodaje Czajkowski.

Podczas meetupu o lekcjach wyciągniętych z porażek opowie Grzegorz Rudno-Rudziński z Grupy Unity. – Kiedy 21 lat temu rozkręcałem pierwszą firmę, nie było właściwie ani wiedzy, ani ludzi chętnie się nią dzielących. Popełniałem więc błędy, a części z nich nie miałem jak przewidzieć, nawet dokładnie analizując własną działalność – opowiada Rudno–Rudziński – Dlatego warto, aby osoby obecnie rozwijające swoje startupy miały szansę wyciągnąć wiedzę z moich porażek i dzięki temu lepiej rozwijać biznesowo nasze miasto – dodaje. 

Partnerami wtorkowego wydarzenia są: Konsulat Generalny USA w Krakowie, firmy Cushman&Wakefield oraz PwC, a także Fundacja Laboratorium Innowacji i Kreatywności.

Startup Wroclaw: meetup #5 | Life after fail

Startup Wroclaw: meetup #5 | Life after fail

Startupy
Termin 21 listopada 2017 17:00

Miejsce Barbara. Infopunkt, kawiarnia, kultura

Zobacz

Wcześniej warsztaty w WPT

Patronem strategicznym cyklu meetupów jest firma Probuild, tworząca nowoczesny kampus biurowy Pin Park we Wrocławiu przy ul. Fabrycznej 33  (www.pin-park.pl), w samym centrum zachodniej osi biznesu. Pierwszy etap, którego realizacja zakończy się w IV kwartale 2018 roku, zaoferuje niemal 17.000 mkw wysokiej jakości powierzchni biurowej.

Wydarzenie będzie prowadzone w języku angielskim.

Startup Wrocław: meetup#5 21 listopada w Barbarze. Początek rejestracji o godz. 17. Początek wydarzenia o 17.30.

Wcześniej, bo o godz. 13.30 David Whitney poprowadzi 2,5 godzinny warsztat we Wrocławskim Parku Technologicznym.