Jedyny taki weekend. Startup Weekend we Wrocławiu

,

Na całym świecie uczestniczyło w nim około 350 tysięcy przedsiębiorców, we Wrocławiu odbywa się po raz piąty. Kolejna edycja Startup Weekend rozpocznie się już 17 listopada.

Młodzi innowatorzy będą wówczas pracować w zespołach dzień i noc – w sumie przez 54 godziny z rzędu.

Ich celem jest stworzenie prototypu produktu, który zaprezentują na koniec wydarzenia. Wyniki oceni specjalne jury.

 – Podczas weekendu drużyny nie zostaną zostawione same sobie. Uczestników wesprą mentorzy o międzynarodowej renomie – mówią Agata Kukwa i Jan Nowak, organizatorzy Startup Weekend. – W tym roku odwiedzą nas między innymi dr Saul Reichman - inwestor z Tel Avivu, Derk Steemers - doradca strategiczny z Brukseli czy Monika Czaplicka - blogerka i ekspertka od zarządzania kryzysami w social mediach. Całe wydarzenie poprowadzi Adrian Pica z Rumunii, który ma za sobą już ponad 30 Startup Weekendów – wymieniają Kukwa i Nowak.

Dostęp do sieci Techstars

We Wrocławiu to już piąta edycja tego wyjątkowego wydarzenia. Na całym świecie w imprezach pod marką Startup Weekend wzięło udział około 350 tysięcy przedsiębiorców z ponad 150 krajów.

 – Dzięki udziałowi w Startup Weekend Wrocław uczestnicy zyskają dostęp do społeczności związanej z akceleratorem Techstars. To międzynarodowa sieć wspierająca startupowców i ich przedsięwzięcia – opowiadają Jan Nowak i Agata Kukwa.
– Tego typu wydarzenia to także idealna okazja, by spotkać co-foundera, nauczyć się jak walidować pomysł, pozyskiwać pierwszych klientów, zbudować prototyp rozwiązania i odpowiednio zaprezentować projekt biznesowy przed inwestorami ­–  zapewniają organizatorzy Startup Weekend.

Uczestnicy za udział zapłacą maksymalnie 114 zł. W tej kwocie jest m.in. całodzienne wyżywanie oraz piwo.

Startup Weekend rozpocznie się w piątek 17 listopada o godz. 18.30 w siedzibie OpsTalent przy ul. Ślężnej 132.

Zapisy i więcej informacji na stronie organizatorów