Startup Summer School, czyli wyjątkowa szkoła dla startupów

, ,
Źródło: Startup Summer School

Pod koniec sierpnia w mieście planowany jest intensywny cykl zajęć dla młodych przedsiębiorców prowadzony przez praktyków.

Wykładowcami Startup Summer School będą m.in. Bartłomiej Postek, prezes wydawcy kursów online Funmedia, Bartosz Majewski - współzałożyciel firmy Righthello, Maciej Frankowicz z funduszu Arkley,  Wojciech Mróz, członek zarządu Alpha Capital Group czy Adrian Czyczerski z MeetingApplication.com.

Organizatorami przedsięwzięcia są Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu oraz Startup Founders – stowarzyszenie twórców startupów i innowatorów.
– Uczestnikom szkoły letniej chcemy dać dostęp do głębszej wiedzy niż oferują standardowe konferencje czy kursy online. Nasza inicjatywa jest skierowana zarówno do osób, które myślą o założeniu własnego startupu jaki i do tych, które zamierzają dołączyć do już istniejącego zespołu  - mówi Bartłomiej Postek, założyciel wydawcy kursów online Funmedia, członek Startup Founders oraz jeden z inicjatorów powstania Startup Summer School.

Postek – twórca Lerni, aplikacji webowej i mobilnej do uczenia oraz nauczania języków obcych - sam w szkole letniej uczestniczył na London School of Economics,  a do wrocławskiej edycji chciałby wpleść również doświadczenia z wizyty w Dolinie Krzemowej.

Zbudować sieć kontaktów

– Uważam, że w Polsce wcale nie ma mamy mniejszych talentów niż w Stanach, ale jesteśmy znacznie słabiej zorganizowani. Tym samym znacznie rzadziej korzystamy zatem z zalet networkingu co przekłada się na mniejsze możliwość rozwinięcia swojego biznesu – podkreśla Postek. – Chcemy, by  Startup Summer School pomogła to zmienić, bo poza przekazaniem odpowiedniego know – how naszym celem jest stworzenie sieci kontaktów, które w przyszłości pomogą uczestnikom – dodaje założyciel Funmedia.

 Wybierz kursy dla siebie

Startup Summer School składa się z dwóch pięciodniowych kursów. Pierwszy będzie dotyczył stworzenia produktu oraz wejścia na rynek, a potrwa od 21 do 25 sierpnia.
W czasie drugiego kursu, trwającego od 28 sierpnia do 1 września, uczestnicy dowiedzą się więcej o sprzedaży oraz skalowaniu swojego biznesu. Zajęcia przewidziane są w godzinach od 15 do 20, a będą prowadzone po angielsku. Po nich planowany jest networking.

Za udział w jednym kursie (pięć dni zajęć plus materiały szkoleniowe) do 21 lipca zapłacimy 1400 zł. Od 22 do 31 lipca cena wynosi już 1550 zł, a od 1 do 11 sierpnia 1750 zł. Jeśli weźmiemy udział w dwóch kursach przysługuje nam 20 procent zniżki. Podobnie jeśli na kurs skieruje nas firma.

Jeśli uczestnik jest spoza Wrocławia organizatorzy deklarują pomoc w znalezieniu noclegu.

Więcej o inicjatywie oraz możliwość zapisów na startupsummerschool.pl.