''Startup Poland Camp'' we Wrocławiu

,

Już w czwartek we Wrocławiu odbędzie się pierwszy „Startup Poland Camp”. Jego temat to: „Twoje pierwsze kroki w startupie”.

„Startup Poland Camp” to szereg lokalnych wydarzeń organizowanych przez Fundację Startup Poland.
Najbliższą edycję wspierają: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu oraz Coders Lab, a patronem jest zespół Startup Wrocław Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Raport Fundacji Startup Poland. Wielki sukces Wrocławia

Startup Poland Camp Wrocław #1

 - Dlaczego warto przyjść na „Startup Poland Camp”? Ponieważ zaproszeni prelegenci pokażą uczestnikom ścieżkę od pomysłu aż do sukcesu – mówi Łukasz Solarski, ambasador Startup Poland we Wrocławiu. ­- Podczas konferencji porozmawiamy o kolejnych krokach w rozwoju biznesu, przydatnych w zależności od tego, na jakim etapie się znajdujemy. Wartościową wiedzę ze spotkania powinni więc wynieść zarówno Ci, którzy dopiero startup zakładają, jak również osoby zastanawiające się nad tym, jak pozyskać finansowanie kolejnej fazy – podkreśla Solarski.  

W czasie wydarzenia wystąpią: Maciej Oleksy z Kodilli, Julia Daroszewska (Juliversum),Tomasz Florczak (ChallengeRocket), Andrzej Kuśnierczak (Biznes w Azji), Michał Tymuła (Coders Lab) oraz Małgorzata Ziemińska (Narodowe Centrum Badań i Rozwoju).

ChallengeRocket doceniony przez Facebooka. Czytaj więcej

Zaczęli we Wrocławiu

W zeszłym roku imprezy spod znaku Startup Poland Camp odbyły się w Olsztynie, Łodzi, Kielcach, Bielsku – Białej, Katowicach oraz Poznaniu. Organizatorzy podkreślali, że dzięki nim udało się pobudzić lokalne społeczności startupowe do spotkania oraz dzielenia się wiedzą.

Co ciekawe, jak podają przedstawiciele Startup Poland, pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce odbyła się 12 lat temu właśnie we Wrocławiu.

Za pierwszy barcamp w naszym kraju przyjmuje się projekt o nazwie „Grill IT”, który wystartował we wrześniu 2006 roku właśnie w stolicy Dolnego Śląska.

Startup Poland Camp Wrocław #1, czwartek godz. 18  Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu. Aula budynek A.

Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne. Konieczna rejestracja

American Dream następny

Kolejnym po Startup Poland Camp, dużym wydarzeniem startupowym, które odbędzie się we Wrocławiu jest konferencja Startup Wrocław: Ewolucje –American Dream – 14 czerwca 2018 roku. Fundacja Startup Poland jest jej partnerem społecznościowym. Głównymi prelegentami Startup Wrocław Ewolucje - American Dream będą: Karna Vishwas, który pełni funkcję Global Head, Measurement & Attribution Services w firmie Google oraz Eveline Buchatskiy partnerka zarządzająca w funduszu One Way Ventures, mentorka i była dyrektorka Techstars Boston, czyli jednego z najlepszych akceleratorów dla startupów na świecie.

Kup bilet na Startup Wrocław: Ewolucje – American Dream

Wszystko o konferencji Startup Wrocław: Ewolucje – American Dream