Smart City w praktyce na Made in Wrocław

,
Materiały Prasowe

Zespół Smart City Wrocław w ramach targów Made In Wrocław przygotował stoisko, które w zróżnicowanej formie zaprezentuje wybrane smart produkty oraz smart usługi testowane i wdrażane we Wrocławiu. Spotkamy na nim dziewięć firm i zobaczymy sporo rozwiązań przydatnych nowoczesnym miastom.

Wydarzenie Made in Wrocław rozpocznie się 14 grudnia o godz. 11 w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia.

Podczas wydarzenia swoje produkty i wynalazki zaprezentuje ponad 50 firm – startupów oraz dojrzałych korporacji. Oprócz tego, dedykowane stoisko przygotowane zostało przez instytucje związane z miastem Wrocław, m.in. Hydropolis oraz zespół Smart City Wrocław.

Smart Wrocław 

- Cieszymy się, że Made in Wrocław będzie miejsce na którym możemy zaprezentować rozwiązania przydatne w smart mieście, jakim niewątpliwie staje się Wrocław. Osoby, które odwiedzą nasze stoisko zobaczą wiele ciekawych produktów i usług, dodatkowe wiele z nich będą mogli osobiście przetestować. W ramach stoiska przewidzieliśmy również dodatkowe atrakcje w postaci smart konkursów. Już dzisiaj wszystkich serdecznie zapraszamy na nasze stoisko – mówi Robert Bednarski, dyrektor Biura Zarządzania Projektami Urzędu Miasta, które koordynuje wdrażanie we Wrocławiu koncepcji Smart City.  

Kto zaprezentuje się podczas Made in Wrocław na stoisku Smart City? W czasie imprezy spotkamy tam m.in. twórców Footsteps - aplikacji miejskiej i platformy turystycznej, dzięki której uzyskasz dostęp do setek gotowych tras zwiedzania i tysięcy punktów w całej Polsce.

 - Wystarczy tylko, że powiesz nam kim jesteś i jakie miejsce Cię interesuje, a my dostarczymy Ci "szytą na miarę" trasę, dopasowaną do twoich preferencji – zapowiadają przedstawiciele Footsteps.

W czasie Made in Wrocław przedstawiciele Solid Solutions zaprezentują swoją aplikację Mobill. Za jej pomocą można w prosty i intuicyjny sposób uzyskać informacje o środkach transportu jakimi dotrzemy do punktu końcowego podróży (np. pociąg, tramwaj i autobus) i w podobnie łatwy sposób jedną płatnością kupić bilety na nie wszystkie. Dzięki takiemu rozwiązaniu otrzymamy jedno potwierdzenie w formie kodu QR który będzie stanowił nasz dowód zakupu przedstawiany w razie kontroli.

Druk 3D

Silnym punktem stoiska Smart City mają być również innowacje z zakresu druku 3 D. Opowiedzą o nich m.in eksperci z firm Getmodelsnow oraz Zmorph.

 - Projekt pierwszej drukarki 3D Zmorph powstał w 2012 roku jako modyfikacja drukarki RepRap, udostępnionej w ramach otwartego oprogramowania. Głównym celem było - i pozostaje do dziś - stworzenie technologii druku 3D dostępnej dla użytkowników, którzy nie znają się na programowaniu i elektronice, ale mogą skorzystać na zastosowaniu metod szybkiego prototypowania nowych produktów. Chcemy aby dzięki urządzeniom marki ZMorph, kreatywni ludzie na całym świecie mogli urzeczywistniać projekty dotąd nieosiągalne – podkreślają twórcy ZMorph.

Made in Wrocław będzie okazją do spotkania także osób związanych z Lesss (systemem inteligentnego sterowania oświetleniem zewnętrznym), RezerwujSport (portal do rezerwacji obiektów sportowych bez dodatkowych opłat) Thaumatec (firma zajmująca się tworzeniem oprogramowania i konstruowaniem urządzeń dla wszystkich innowacyjnych kierunków w technologii - takich jak np.Internet Rzeczy) Get Models Now (studio projektowe, które wykorzystuje najnowsze technologie zarówno w procesie projektowania, jak i we wdrażaniu) oraz Neurosoft (jej znakiem rozpoznawczym firmy są sztuczne sieci neuronowe, a celem wykorzystywanie sztucznej inteligencji w praktyce.