Wrocławski startup doceniony przez specjalistów z Facebooka

,
Materiały Prasowe

Eksperci z Facebooka ocenili, że platforma ChallengeRocket najlepiej na świecie pomaga programistom w doskonaleniu umiejętności technicznych. We wrocławski startup o tej samej nazwie zainwestował fundusz Leonarto oraz Sebastian Łękawa anioł biznesu i współzałożyciel intive.

– ChallengeRocket to platforma wyzwań. Są to wyzwania technologiczne oraz hackathony dla programistów, inżynierów oraz pasjonatów. Dzięki naszej platformie firmy rekrutują tzw. “ukryte talenty”, budują swój employer branding oraz pozyskują innowacje z branży IT – opowiada Tomasz Florczak, jeden z założycieli ChallengeRocket.

Docenieni przez Facebooka

Startup stworzyli specjaliści z Wrocławia oraz Rzeszowa. W ciągu nieco ponad roku kilkunastoosobowy zespół pracował dla znanych polskich i zagranicznych marek czy instytucji. Były wśród nich m.in. IBM, BZ WBK, czy sieć AccorHotels, a także Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

ChallengeRocket okazał się najlepszy w konkursie dla startupów organizowanym podczas  European Startup Days oraz w ABSL Start-Up Challenge.

Nade wszystko pomysł został doceniony przez specjalistów pracujących dla Facebooka.

W zeszłym roku platforma „Facebook for Developers” (prawie 6 mln fanów na całym świecie) ogłosiła konkurs na produkt, który najlepiej wspiera programistów i inżynierów.

ChallengeRocket zwyciężył w kategorii „Improve your craft” czy „Popraw swoje rzemiosło”.

Platformę wrocławian uznano więc za najlepszą jeśli chodzi o pomoc programistom i inżynierom w ewaluacji oraz doskonaleniu ich umiejętności technicznych.

 W ramach konkursu zaprezentowaliśmy jedynie fragment naszego nowego projektu związanego z tworzeniem botów. Mówiąc w skrócie, programiści będą mogli na naszej platformie zaprogramować bota, a oprócz tego rywalizować z innymi osobami. W efekcie zobaczymy swego rodzaju grę, w której udział weźmie sztuczna inteligencja – tłumaczy Paweł Kwiatkowski, drugi z założycieli serwisu.

Znaleźli inwestorów

Po swoich sukcesach ChallengeRocket znalazł dwóch inwestorów we Wrocławiu. Jednym z nich jest fundusz Leonarto (wspiera także takie startupy jak m.in. XTPL czy Nestmedic), a drugim Sebastian Łękawa, założyciel i były szef SMT Software, obecnie członek zarządu i współzałożyciel intive, międzynarodowej firmy IT. Platforma otrzymała również dotację od Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości na rozwój platformy w wysokości ponad 800 tysięcy złotych.

 – Leonarto to profesjonalni przedsiębiorcy, zahartowani w rynkowych bojach. Sami przeszli całą drogę budowy firm od zera i dobrze rozumieją przeszkody, jakie na tej drodze czyhają. Ich wsparcie jest więc realne oraz konkretne – komplementuje Tomasz Florczak.

Z kolei Sebastian Łękawa początkowo miał być dla ChallengeRocket raczej mentorem, człowiekiem, który na niezobowiązującej kawie doradzi, jak stworzyć dobrą strategię sprzedażową.

 – Po krótkim spotkaniu Sebastian stwierdził, że bardzo podobają mu się nasze produkty, to jak działamy i powiedział, że chciałby zostać inwestorem. To było dla nas duże wyróżnienie – wiemy, że sam kiedyś startował od czteroosobowego zespołu, a dziś jest współtwórcą międzynarodowego brandu IT. Wierzymy, że doświadczenie inwestorów oraz nasz zapał to konfiguracja, która pozwoli nam dalej szybko rosnąć – podkreśla Tomasz Florczak.

Jakie są plany ChallengeRocket na najbliższy rok? To głównie aktywne rozwijanie produktu, a także ekspansja na rynki zagraniczne.

– Wciąż pozostawiamy jednak nasze biuro we Wrocławiu. To świetne miejsce na robienie biznesu. Tutaj mamy rewelacyjny zespół i cały czas szukamy nowych talentów – kończy Florczak.