Nowy fundusz VC we Wrocławiu. Ma 30 mln zł na inwestycje w startupy

,
Materiały Prasowe

RST Ventures For Earth (VFE) nazywa się nowy fundusz, który grupa RST stworzy wraz z Polskim Funduszem Rozwoju.

- Fundusz VFE będzie dysponował kapitałem początkowym 30 mln złotych, pochodzącym ze środków RST oraz środków publicznych PFR. Będzie on przeznaczony na inwestycje w innowacyjne projekty głównie na etapie rozwoju seed i startup - mówi Piotr Kłodnicki, zarządzający funduszem VFE.

VFE zamierza zainwestować w około 25 spółek, do 3 mln złotych na pojedynczy projekt. Będą to projekty rozwijające innowacyjne technologie i aplikacje głównie z obszaru Industry 4.0, czyli technologie ICT w przemyśle obejmujące Internet of Things, Artificial Intelligence, Machine Learning, Cloud Computing, automatykę, robotykę itp.

SZUKASZ FINANSOWANIA NA SWÓJ STARTUP? POZNAJ FUNDUSZE DZIAŁAJĄCE WE WROCŁAWIU

Fundusz będzie poszukiwał celów inwestycyjnych Polsce i za granicą w sferach takich jak: produkcja przemysłowa, energetyka, innowacyjne materiały, inżynieria medyczna, ochrona środowiska.

Misją Funduszu VFE jest realizowanie inwestycji "Dla Ziemi" (For Earth), czyli takich, które będą działać na rzecz czystej Ziemi, powietrza i wody, a także projektów które  przyczyniać się będą do poprawy ergonomii pracy i efektywność działania systemów oraz projektów wprowadzających nowe modele biznesowe przyczyniające się do poprawy warunków życia i pracy ludzi.

Funduszem VFE będzie zarządzać Piotr Kłodnicki i Tomasz Popów, którzy posiadają oni wieloletnie doświadczenie w sektorze Venture Capital. Są także przedsiębiorcami i inwestorami.

MASZ DOBRY POMYSŁ? SKONTAKTUJ SIĘ Z PRZEDSTAWICIELAMI VFE

Mikar/informacja prasowa