Raport Polskie Startupy 2017. „Pokażmy Wrocław”

, ,
Źródło: Startup Poland

Udział w największym polskim badaniu startupów może przynieść firmom i miastu korzyści wizerunkowe oraz biznesowe.

Raport „Polskie Startupy 2017” opracowują eksperci z fundacji Startup Poland. Tegoroczne badanie jest już trzecim, które powstaje na podstawie ankiet od firm z poszczególnych miast. Czas na wypełnienie formularzy jest do 31 lipca.
Po zebraniu danych autorzy nakreślą mapę polskich startupów i szerzej opiszą najsilniejsze ośrodki w kraju. Całość zostanie zaprezentowana na wrześniowym Forum Ekonomicznym w Krynicy. 

- Dlaczego warto, by wrocławscy startupowcy poświęcili kilkanaście minut na wypełnienie raportu Fundacji Startup Poland? Ze względów: wizerunkowych oraz biznesowych – podkreśla Tomasz Kudła, ambasador Startup Poland we Wrocławiu  - To najbardziej wiarygodny obraz polskiej sceny startupowej, który dodatkowo trafi do przedsiębiorców technologicznych, polityków, dziennikarzy oraz inwestorów z Polski, Europy i całego świata. Mamy więc świetną okazję na pokazanie Wrocławia jako ważnego ośrodka startupowego – dodaje.

Policzyć się i przyciągnąć pieniądze

Tomasz Kudła przypomina, że samo Forum Ekonomiczne w Krynicy, to największa międzynarodowa konferencja w Europie Środkowo-Wschodniej, gdzie blisko 60 procent uczestników stanowią goście zagraniczni. Dodatkowo dane z dokumentu „Polskie Startupy 2017” trafią również do prestiżowego raportu European Startups, tworzonego przez European Startup Network. – Tak naprawdę dzięki raportowi choćby przedstawiciele dużego biznesu mogą wyrobić sobie zdanie o sile i potencjale kreatywno-technologicznym polskich regionów. Zachęcam więc startupowców z Wrocławia byśmy się policzyli i pokazali nasze specjalizacje. Dzięki licznemu udziałowi w badaniu możemy przyciągnąć do firm oraz miasta kolejne środki finansowe potrzebne do rozwoju – zaznacza Tomasz Kudła.

Znaleźć się w czołówce

W poprzednim raporcie ankiety z Wrocławia stanowiły nieco ponad 7 procent wszystkich. Lepiej od naszego miasta wypadły Poznań (9 proc.), Trójmiasto (9 proc.), Kraków (11 proc.) i zwycięska Warszawa (27 proc.). Wrocław został zakwalifikowany do drugiej grupy ośrodków startupowych w Polsce wraz ze Szczecinem, Białymstokiem, Łodzią, Lublinem i Katowicami. – Wierzymy, że potencjał technologiczny miasta jest większy niż pokazało zeszłoroczne badanie. Od czasu jego przeprowadzenia społeczność startupowa mocno się u nas zresztą uaktywniła i rozrosła. Liczymy więc, że Wrocław tym razem znajdzie się w czołówce zestawienia – mówi Łukasz Czajkowski, dyrektor Centrum Wspierania Biznesu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Do wzięcia udziału w badaniu zachęca również Michał Sadowski z Brand24. - Raport Startup Poland promuje otwartość i zachęca do przepływu wiedzy pomiędzy spółkami technologicznymi. Dziś to właśnie jedno z kluczowych wyzwań stojących przed polską branżą internetową - podkreśla Sadowski.

Jesteś przedstawicielem startupu? Weź udział w badaniu [LINK DO ANKIETY]