Pixers zainwestuje 2 mln dolarów w nowy projekt

,
Materiały Prasowe

Pixers - wrocławski startup znany dotychczas z usług personalizacji wnętrz - zamierza w 2018 roku zainwestować 2 mln dolarów w stworzenie nowego bezpiecznego banku zdjęć pod nazwą Aistock.

Jak twierdzi Aleksandra Szol-Tułecka, dyrektor generalna Pixers, przewaga Aistocka nad dotychczasowymi bankami zdjęć, będzie oparta o brak opłat dla osób dodających swoje pliki do bazy.

– Dzięki temu fotografowie, graficy i artyści będą mogli zarabiać więcej niż dotychczas, bez konieczności oddawania prowizji dla serwisu – pisze Szol–Tułecka na firmowej stronie internetowej.

Przedstawicielka Pixers zapewnia, że Aistock będzie bazą opartą o najnowsze technologie zapewniające bezpieczeństwo danych i transakcji. Dzięki tym rozwiązaniom możliwa będzie płatność kryptowalutami, co pozwoli uniknąć kosztów przewalutowania.

 – Dane w Aistocku będą przechowywane w systemie blockchain, który gwarantuje bezpieczeństwo poprzez decentralizację danych. Ten system wprowadza gwarancję identyfikacji właściciela zdjęcia na podstawie bazy, co w praktyce oznacza, że łatwo będzie można sprawdzić czy dane zdjęcie należy do sieci blockchain Aistocka – podkreśla dyrektor generalna Pixers.

Czym Aistock będzie wyróżniał się na tle innych banków? Według ekspertów z Pixers jego przewagą będzie system sztucznej inteligencji (AI) przyspieszający i usprawniający kategoryzację plik wgrywanych do bazy.

Niezależnie czy będzie to fotografia, grafika czy video, oprogramowanie będzie w stanie szybko i sprawnie zidentyfikować i skatalogować dany plik. Osobom przeszukującym bazę inteligentny system pomoże z kolei znaleźć najbardziej relewantne i dopasowane do ich potrzeb wyniki wyszukiwania.

- Pixers buduje rozwiązanie w oparciu o blockchain, a nie zwykłą bazę, ponieważ daje mnóstwo zalet, które dzisiaj są w sieci niedostępne – pisze Szol–Tułecka.

Uruchomienie platformy zaplanowano na wiosnę 2018 r., a w celem jest znalezienie się w czołówce baz zdjęć w przeciągu dwóch lat.