Nestmedic i międzynarodowa ekspansja

,
Materiały Prasowe

System Pregnabit służący badaniom KTG jest już stosowany w ponad 50 placówkach na terenie Polski oraz kilku zagranicznych. Do listopada zapoznają się z nim uczestnicy największych międzynarodowych targów medycznych na pięciu kontynentach.

Więcej o innowacyjnym wynalazku firmy Nestmedic dowiecie się na Startup Wrocław: meetup #7. E-zdrowie.

16 kwietnia podczas wydarzenia w hotelu Sofitel prezentację wygłosi Jan Tarka – CTO Nestmedic. Wcześniej przedstawiciele wrocławskiego startupu brali także udział w grudniowych targach i konferencji „Made in Wrocław”.

ZAREJESTRUJ SIĘ NA STARTUP WROCŁAW: MEETUP #7. E-ZDROWIE

W ostatnich miesiącach firma założona przez Patrycję Wizińską-Sochę i Annę Skotny wykonała kolejne biznesowe kroki. W marcu Grupa Nestmedic podpisała umowę na wdrożenie swojego wynalazku w sieciach placówek medycznych należących do skandynawskiej sieci Medicover.

W ten sposób do dyspozycji pacjentów i lekarzy trafi sześć urządzeń Pregnabit do mobilnego badania KTG wraz z dedykowaną platformą do prezentowania oraz analizy zapisów teleKTG.

Ekspansja priorytetem

– Doświadczenie zdobyte dzięki współpracy z Medicover ma zaowocować kolejnymi wdrożeniami, także w sieciach prywatnych placówek medycznych w Europie Zachodniej – podkreśla Patrycja Wizińska-Socha.

Wcześniej spółka podpisała także umowę z kenijską firmą eMedica Ltd., oferującą szereg rozwiązań telemedycznych wspierających system ochrony zdrowia w Afryce oraz norweską spółką telemedyczną Dignio AS Aksjeselskap.

 Nasze plany od początku wykraczały daleko poza polski rynek, widzimy bardzo szerokie możliwości wprowadzenia systemu Pregnabit praktycznie na całym świecie. Teraz, kiedy za nami pierwsze wdrożenia w Polsce, ekspansja zagraniczna staje się naszym priorytetem - ­ mówi Wizińska-Socha.

Międzynarodowi odbiorcy z wrocławskim urządzeniem będą mogli zapoznać się dzięki wyjazdom przedstawicieli spółki na targi medyczne w sześciu krajach. Nestmedic pieniądze na to otrzymał od Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach programu Go To Brand.

Zobaczą Pregnabit na świecie

Spółka, do listopada 2018 roku, swoje rozwiązanie zaprezentuje podczas wydarzeń branżowych organizowanych w ZEA, Indiach, Brazylii, USA, Niemczech oraz  Polsce.

– Niedawno wróciliśmy z targów w Indiach, czyli kraju, będącym jednym z najbardziej obiecujących rynków sprzętu i inżynierii medycznej na świecie. Tam zainteresowanie naszą technologią było ogromne. W Mumbaju spotkaliśmy się z pytaniami o możliwość wykorzystania teleKTG przez pacjentki poprzez kontakt z lekarzem w jednostkach medycznych, jak i podczas wizyt personelu medycznego u pacjentek w terenie, często z dala od miast i ośrodków medycznych. W Indiach wydatki na opiekę zdrowotną wynoszą ponad 160 miliardów dolarów, a do 2020 r. spodziewany jest dalszy wzrost do prawie 300 miliardów. ­ Oczywiście konieczne będzie wypracowanie odpowiedniego modelu współpracy specjalnie dla krajów takich jak Indie, jesteśmy na to jednak przygotowani. Dzięki targom w Mumbaju nawiązaliśmy szereg kontaktów, rozpoczęliśmy też pierwsze rozmowy biznesowe, które będą kontynuowane – mówi Patrycja Wizińska-Socha.

WSZYSTKO O STARTUP WROCŁAW: MEETUP #7

Partnerem strategicznym meetupu jest Venture Inc., partnerem medycznym Grupa LUX MED, a partnerem Browar Profesja.