Miliardy i e-zdrowie. Zapraszamy na meetup

,
Materiały Prasowe

Działając w tym sektorze można zarobić miliardy dolarów i poprawić los miliardów ludzi. Podczas Startup Wrocław: meetup #7 poznamy wrocławskie firmy oraz startupy, których specjalizacją jest e-zdrowie.

Meetup odbędzie się w poniedziałek, 16 kwietnia w hotelu Sofitel przy ul. Świętego Mikołaja. Start o godz. 17.30. Zapisy na wydarzenie prowadzone w języku polskim właśnie się rozpoczęły. 

[ZAREJESTRUJ SIĘ NA STARTUP WROCŁAW: MEETUP #7. E-ZDROWIE]

– Zdecydowaliśmy się na tematykę zdrowotną z dwóch powodów. Po pierwsze, dotyczy ona właściwie każdego z nas, bo jako pacjenci chcemy leczyć się jak najefektywniej i jak najszybciej z użyciem najnowszych technologii. Po drugie, mamy we Wrocławiu przykłady dojrzałych firm oraz startupów, które świetnie radzą sobie na rynku e-zdrowia, a ich rozwiązania są doceniane na świecie – podkreśla Ewa Kaucz, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej – organizatora wydarzenia.

Infermedica na podbój USA

Jako przykład Ewa Kaucz podaje wrocławski startup Infermedica, który po udanych wdrożeniach pilotażowych w firmach z branży ubezpieczeń medycznych, takich jak Allianz Partners, Dovera czy PZU, wprowadziła na rynek nowatorską platformę do wstępnej diagnozy lekarskiej. Z narzędzia skorzystało dotąd ponad trzy miliony osób.

[INFERMEDICA WPROWADZA SZTUCZNĄ INTELIGENCJĘ DO BRANŻY UBEZPIECZEŃ MEDYCZNYCH]

Pod koniec marca przedstawiciele spółki Infermedica ogłosili, że wezmą udział w prestiżowym, amerykańskim programie Dreamit Health. Wrocławianie w ramach akceleratora przejdą w USA 14-tygodniowe szkolenie, które ma pomóc im w rozwoju.

O Dreamit Health będzie można zapytać podczas wydarzenia w Sofitelu. Wówczas na scenie wystąpi Miłosz Wiciński, Business Development Manager w Infermedica. Oprócz niego prezentacje wygłoszą także przedstawiciele Grupy LUX MED, S3 Connected Health, Cancer Center oraz krakowskiego startupu Intelliseq.

[ZOBACZ PRELEGENTÓW STARTUP WROCŁAW: MEETUP #7]

Venture Inc na meetupie

Partnerem strategicznym meetupu jest Venture Inc – wrocławski fundusz, który inwestuje w spółki medyczne. – Dlaczego się na to decydujemy? Ze względu na perspektywę wzrostu rynku. Widać na nim potencjał zmian oraz poprawę efektywności i jakości usług, które mogą wprowadzić nowe technologie – tłumaczy Rafał Sobczak z Venture Inc.

Według ostatniego raportu "eHealth Market by Product, Services and End User - Global Forecast to 2023" przygotowanego przez ResearchAndMarkets.com wartość globalnego rynku e-zdrowia szacowana jest na 47,6 mld dolarów. W 2023 roku ma ona wynieść już 132 mld dolarów.

 – Zdecydowaliśmy się na udział w meetupie , bo chcemy być częścią wrocławskiej społeczności działającej w obszarze medtech i ją wzmacniać. Z drugiej strony chcemy pokazać podmiotom działającym we Wrocławiu, że mogą znaleźć w nas partnera biznesowego – tłumaczy Sobczak.

Partnerem strategicznym meetupu jest Venture Inc., partnerem medycznym Grupa LUX MED, a partnerem Browar Profesja.

WSZYSTKO O STRARTUP WROCŁAW MEETUP #7