Międzynarodowa ekspansja Bioavlee

, ,
Materiały Prasowe

Wrocławski startup Bioavlee podpisał cztery umowy z zagranicznymi dystrybutorami sprzętu laboratoryjnego. To dojrzałe firmy z Włoch, Hiszpanii, Austrii oraz Szwajcarii.

Bioavlee powstał w roku 2014, a działa w branży biotechnologicznej. Aktualnie firma pracuje nad trzema urządzeniami umożliwiającymi przeprowadzenie szybszej i tańszej analizy mikroorganizmów w laboratorium.

Podpisane kontrakty dotyczą jednego z nich, a konkretnie automatycznego licznika kolonii mikroorganizmów Quantica 500. Zdaniem wrocławian ich rozwiązanie na rynku wyróżnia się wysoką jakością i konkurencyjną ceną.

Partnerzy z doświadczeniem

- Szukając odpowiednich partnerów biznesowych dla Bioavlee zależało nam, aby wspólne działania dały efekt synergii. Dlatego też dystrybutorzy naszych urządzeń z Hiszpanii, Włoch, Austrii czy Szwajcarii to firmy o dobrze ugruntowanej pozycji i renomie w branży mikrobiologicznej oraz obszernej bazie stałych klientów. Za tymi czterema firmami  dystrybuującymi nasz licznik kolonii mikroorganizmów stoi ponad 2 tysiące potencjalnych kupców Quantica 500 - podkreśla Michał Wronecki, prezes Bioavlee.

Czytaj więcej: Wsparcie dla dolnośląskich firm. DFR pożycza i inwestuje

Wśród nowych firm partnerskich wspierających sprzedaż Quantica 500 znalazł się hiszpański dystrybutor Conda Labs, eksportujący produkty do 95 krajów oraz Biolife Italiana o ponad 45-letnim doświadczeniu na włoskim rynku diagnostycznym. Do tego innowacje wrocławskiej firmy promować będą austriacki Labconsulting, oferujący produkty laboratoryjne ponad 600 dostawcom, a także Endotell, szwajcarski lider obsługujący ponad 500 klientów.

- Misją naszej firmy jest zapewnianie wartościowego wkładu w rozwój branży life science poprzez projektowanie, produkcję i dostarczanie najbardziej innowacyjnych produktów oraz usług dostępnych na globalnym rynku biotechnologicznym. Gdy na zeszłorocznych targach Bio Spain poznaliśmy zespół i możliwości Bioalvee od razu wiedzieliśmy, że rozwiązania polskich naukowców niosą dla naszych klientów nową jakość. To odpowiedź na oczekiwania rynku co do możliwości obniżenia kosztów oraz znacznego skrócenia czasu badań  - zaznacza Jaime Martínez z Conda Labs.

Nadzieje na przyszłość

Rozwiązaniami Bioavlee zainteresowały się już także firmy spoza Europy. Wrocławianie podpisali w sumie osiem listów intencyjnym m.in z przedstawicielami dystrybutorów działających. na terenach Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Indii czy Filipin. Wszyscy oni potwierdzili gotowość do wsparcia działań badawczych, użytkowania i opiniowania rozwiązań Bioavlee, a w przyszłości także rozwinięcia sieci sprzedaży w swoim regionie.

Czytaj więcej: QNA Technology ma nowych inwestorów

Na polskim rynku Quantica 500 jest już dostępna dzięki umowie z Argentą, autoryzowanym dystrybutorem odczynników i automatyki dla laboratoriów mikrobiologicznych, chemicznych, klinicznych. Na jej mocy spółka z Wrocławia sprzedała w krótkim czasie pierwszą partię innowacyjnych liczników kolonii. Wśród stałych odbiorców Argenty są m.in. laboratoria badające żywność, laboratoria kliniczne prywatne i publiczne, laboratoria sprawujące nadzór nad produkcją żywności w tym Zakłady Higieny Weterynaryjnej, Inspekcja Sanitarna oraz jednostki naukowo-badawcze.

Konferencja Startup Wrocław: Ewolucje

Bioavlee jest jednym z wrocławskich startupów realizujących ekspansję międzynarodową. Historię innych ciekawych firm poznasz podczas konferencji Startup Wrocław: Ewolucje – Money, która odbędzie się 30 maja w Kinie Nowe Horyzonty. Podczas wydarzenia wystąpią m.in. Radosław Paklikowski z Droplr, Gabriela Ziółkowska-Coyne z OpsTalent oraz Szymon Dzwończyk z Turtle Rover/Kell Ideas. Wydarzenie będzie prowadzone w języku angielskim, bilety kos

KUP BILET NA STARTUP WROCŁAW: EWOLUCJE - MONEY

Informacja prasowa