Made in Wrocław, czyli startupów szansa na sukces

,
Materiały Prasowe

VR dla medycyny i ekologii, gry, elektryczne rowery oraz dużo technologii kosmicznych. To wszystko zobaczysz w strefie startupów podczas Made in Wrocław 2019.

Made in Wrocław odbędzie już 17 października w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia. Początek targów bezpłatnych dla mieszkańców o godzinie 10.

Wstęp na imprezę jest darmowy i możemy na nią przyjść w każdej chwili, dosłownie z ulicy. Jeśli jednak zarejestrujmy się na specjalnej stronie internetowej, mamy szansę na wygranie nagród – w tym voucherów do Aquaparku Wrocław, ZOO czy Hydropolis.

ZAREJESTRUJ SIĘ NA TARGI MADE IN WROCŁAW

VR to nie tylko rozrywka

Podczas targów warto odwiedzić specjalną strefę startupową. Swoje produkty i innowacje zaprezentują w niej młode, wrocławskie firmy technologiczne.

Kilka z nich pracuje nad rozwiązaniami z zakresu wirtualnej rzeczywistości. Jak udowadniają, VR może służyć nie tylko do rozrywki, ale ma także wiele innych zastosowań. Przykładowo spółka  VR TierOne wykorzystuje wirtualną rzeczywistość do wspierania procesu leczenia i rehabilitacji pacjentów po udarze mózgu. Uczestnicy targów na firmowym stoisku będą mogli założyć specjalne gogle i wziąć udział w grze terapeutycznej.    

GiantLazer poprzez VR chce zachęcać mieszkańców do dbania o środowisko. Przedstawiciele firmy zaplanowali nawet krótką prelekcję pt. „VR-em planety nie uzdrowisz? Nowe technologie w służbie ekologii”.

Z kolei VRhalla przygotowała dla uczestników wyjątkową grę. Daje ona dużo większe możliwości niż dotychczasowe produkcje. Jak mówi jeden z założyciel VRhalli, Tytus Wachowski: – Podczas początkowych testów z lekką obawą podchodziliśmy do sprintów czy piruetów w sprzęcie, ale nasze marginesy błędu w pełni zdały egzamin.

Szansa dla startupów

Co jeszcze zobaczymy w strefie startupowej? Custom Mike pokaże rowery elektryczne, 3D-UP drukarki 3D, a Zeccer autorską drukarkę, którą wdraża we wrocławskich kawiarniach.

W czasie targów będziemy mogli zagrać także w gry tworzone przez The Knights of Unity czy poznać platformy opracowane przez 3YOURMIND (branża druku 3D) i Proxi Group (Internet Rzeczy).

Stoisko QNA Technology warto odwiedzić, nawet jeśli nie wiemy, czym są prezentowane przez firmę kropki kwantowe. Po co? Najlepiej po to, żeby zapytać i dowiedzieć się o nich wszystkiego.  

Made in Wrocław

To dla wrocławian okazja do poznania nowych technologii, natomiast dla startupów – do zyskania klientów i partnerów. W zeszłym roku Mikrovolt - startup z Politechniki Wrocławskiej tworzący nowoczesne urządzenie do medycyny estetycznej – właśnie na wydarzeniu zyskał pierwszego klienta. Został nim doktor Adam Domanasiewicz – genialny chirurg z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.

Także na Made in Wrocław rozpoczął się kontakt pomiędzy SatRevolution (startupem z branży kosmicznej), a reprezentantami Urzędu Miasta we Wrocławiu zakończony podpisaniem pomiędzy obiema stronami listu intencyjnego.

W tym roku przedstawicieli sektora kosmicznego na Made in Wrocław również nie zabraknie. W czasie wydarzenia warto odwiedzić stoisko Scanway czy ARES. 

Made in Wrocław – konferencja biznesowa

Przedstawicieli startupów będziemy mogli posłuchać także na konferencji Made in Wrocław, która tego samego dnia odbędzie się w Centrum Kongresowym. Konferencja jest biletowana, a wstęp na nią kosztuje 79 zł.

Wśród prelegentów znaleźli się m.in. Filip Granek, prezes zarządu i założyciel XTPL (działa w obszarze drukowania nanomateriałów), Grzegorz Zwoliński, prezes zarządu SatRevolution czy Piotr Orzechowski – twórca firmy Infermedica (tworzy platformę do wstępnej diagnostyki medycznej).

Konferencję otworzy prezydenta Wrocławia Jacek Sutryk, a poprowadzi Bartosz Węglarczyk, dyrektor programowy oraz redaktor naczelny portalu Onet.pl

[KUP BILET NA KONFERENCJE MADE IN WROCŁAW]