Robot społeczny, łazik ziemski, genialna aplikacja edukacyjna - wszystko na Made in Wrocław

,
Materiały Flash Robotics

Made in Wrocław to okazja, by poznać dynamiczne wrocławskie startupy oraz ich wyjątkowe produkty. Na wydarzeniu zobaczymy m.in. robota społecznego czy łazika ziemskiego.

Targi Made in Wrocław odbędą się 14 grudnia we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia. Potrwają od godz. 11.00 do 17.30, a wstęp na nie jest darmowy. Imprezę może odwiedzić każdy, ale dla osób, które wcześniej zarejestrują się na stronie internetowej, przewidziano dodatkowe korzyści. To m.in. udział w losowaniu nagród specjalnych czy kuponów do strefy gastronomicznej.

Chcesz wygrać cenne nagrody? Zarejestruj się na targi!

Ponad 30 startupów w jednym miejscu

Podczas targów zaprezentuje się ponad 30 startupów. Wiele z nich było już nagradzanych w krajowych i międzynarodowych konkursach. Przykładowo XTPL otrzymało ostatnio Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP. Podczas Kongresu 590 wręczył ją wrocławianom prezydent Andrzej Duda.

XTPL rozwija chronioną patentem technologię druku ultracienkich linii przewodzących. Mogą być one użyte np. w produkcji wyświetlaczy, ogniw słonecznych, mikroelektroniki, biosensorów czy zabezpieczeń antypodróbkowych. Firma chce zrewolucjonizować rynek, który, według szacunków, w 2020 roku ma być wart 5 mld dolarów.

–  Czuję, że z Wrocławia naprawdę możemy podbić świat – mówił w wywiadach prezes XTPL Filip Granek, który na pewno pojawi się we Wrocławskim Centrum Kongresowym.

Robot, łazik, aplikacje

Co będą mogli zobaczyć mieszkańcy podczas Made in Wrocław? Między innymi robota społecznego EMYS, który rozpoznaje twarze, wyraża emocje i może nauczyć dziecko w wieku od 3-7 lat języków obcych – na razie angielskiego lub hiszpańskiego. Jego twórcami są specjaliści z Flash Robotics.

Swoje stoisko podczas wydarzenia będzie miało również Explain Everything. To startup, który opracował aplikację, służącą do tworzenia oraz przeglądania multimedialnych prezentacji edukacyjnych.

 – Z aplikacji Explain Everything korzysta blisko 10 milionów użytkowników na całym świecie. W ostatnim czasie wyszliśmy poza rynek edukacyjny, reagując na potrzeby rynku biznesowego. Na przełomie roku planujemy wydanie swojego produktu na VR – zapowiada Piotr Śliwiński, jeden z założycieli startupu.

Platforma Explain Everything składa się z dwóch części. Pierwsza to Discover – internetowa baza projektów stworzonych przez użytkowników, np.: matematyczne, sportowe, ekonomiczne i finansowe, lifestyle'owe, poświęcone wzornictwu, historii lub sprawom związanym ze zdrowiem. Projekty te to animacje, prezentacje i szablony, które zawierają grafikę, filmy, muzykę lub inne multimedia, opatrzone w komentarz autora. W bazie Discover znajdują się setki materiałów, co sprawia, że każdy może znaleźć w niej coś dla siebie. Ta część serwisu jest dostępna za darmo.

Druga część to aplikacja Explain Everything Interactive Whiteboard na urządzenia mobilne z systemem Android iOS i do komputerów z systemem Chrome OS.

Z aplikacji korzystają nauczyciele i uczniowie kilku wrocławskich szkół, m.in. SP 82 i Zespołu Szkół nr 11.

Targi w social media: Made in Wrocław na Facebooku

Na Made in Wrocław zobaczymy także Turtle Rover, czyli pierwszego łazika ziemskiego. Wrocławianie z firmy o tej samej nazwie planują otworzyć w mieście fabrykę takich łazików, nazywanych również dronami lądowymi. Na razie są po udanej kampanii na platformie Kickstarter, gdzie zebrali ponad 60 tys. dolarów.

Po prostu przyjdź.. i baw się dobrze!

Uczestnicy Made in Wrocław będą mogli również skorzystać ze specjalnej aplikacji, opracowanej przez Meeting Application. Firma tworzyła już rozwiązania dla prestiżowych klientów, m.in. Reebooka, Coca-Coli, Credit Agricole, London School of Economics, a ostatnio dla brytyjskiej Partii Pracy. O jej aplikacji napisały wówczas „Wired” i „Guardian”.

– Właściwie trudno dokładnie opisać działalność wszystkich startupów, które wezmą udział w imprezie. W związku z tym najlepiej po prostu przyjść na Made in Wrocław, odwiedzić ich stoiska porozmawiać z twórcami – podkreśla Łukasz Czajkowski.

–  To może być dobra lekcja innowacyjności i przedsiębiorczości dla uczniów czy studentów, ale także ciekawe doświadczenie dla osób trochę starszych, które interesują się nowinkami technicznymi – dodaje Czajkowski.

Czytaj więcej: Największe targi startupowe we Wrocławiu - Made in Wrocław

Startupy obecne na Made in Wrocław: Infermedica, Drivebox, Nanoceramics, AndonCloud, Liga Niezwykłych Umysłów, Turtle Rover, Flash Robotics, Fream, XTPL, Nestmedic, Kadromierz, Zeccer, Satrevolution, Meeting Application, Explain Everything, Majestic Boards, GIKME Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery, Carly, Spyrosoft, Woodpacker, Tooploox oraz Amplicon, Sky Tronic, Scanway, InnoMesh, General Robotics (z ramienia WPT), Orchid, TK Games, Lanavelle, BZB UAS, Paweł Abramowicz i PWR Racing Team (firmy wywodzące się, współpracujące z AIP PWR) Startupy zaprezentuje też Uniwersytet Ekonomiczny, EIT Plus i Startup Founders.

O startupach na konferencji

Poza targami, przedstawiciele startupów (XTPL, Nestmedic, Flash Robotics, Woodpecker) wystąpią także na konferencji biznesowej, która tego samego dnia odbędzie się w WCK. Jest ona biletowana

Panel dyskusyjny, poświęcony poszukiwaniu polskiego „jednorożca”, czyli firmy o wycenie miliarda dolarów, poprowadzi Roman Młodkowski, dyrektor programowy polskiej edycji magazynu „Forbes”.

Wezmą w nim udział: Andrzej Przybyło (AB.S.A), Paweł Bochaniarz (Fundacja Przedsiębiorczości Technologicznej), Piotr Dytko (KGHM Cuprum), prof. Antoni Morawski (EIT Plus), Maciej Balsewicz (bValue), Radek Tadajewski (303 Ventures).

Sprawdź: Plan konferencji Made in Wrocław

Sponsorami Made in Wrocław są firmy: JLL, Vastint, KPMG, Vantage, Randstad, SoftServe, Intive, Mikomax oraz wrocławskie lotnisko i EIT Plus.