Leonarto wyda miliony na wsparcie startupów – można się zgłaszać

,

W ciągu trzech lat wrocławski fundusz wraz z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju zainwestuje w projekty badawczo-rozwojowe około 26 mln zł.

 – Chcemy wesprzeć młode przedsięwzięcia biznesowe w fazie zalążkowej. Interesują nas projekty technologiczne o wysokim potencjale komercyjnym, z komponentem B+R – deklaruje dr Cezary Iwan, dyrektor inwestycyjny w Leonarto.

W puli jest 26 mln zł

W sumie w puli jest 26 mln zł, przy czym na jeden projekt standardowo przypada 1 mln zł. W uzasadnionych przypadkach kwota dofinansowania może zostać zwiększona do maksymalnie 3 mln zł.
– Wszystko zależy od specyfiki przedsięwzięcia i konkretnej branży – mówi dr Iwan. – Wsparcia będziemy udzielać progresywnie, czyli w transzach, w zależności od postępów realizowanych prac i osiągania kamieni milowych. Oprócz środków zapewniamy również wsparcie merytoryczne i dostęp do naszej sieci kontaktów  – dodaje dyrektor inwestycyjny Leonarto.

Zgłoszenia

Młodzi przedsiębiorcy mogą kontaktować się z funduszem pod adresem hello@leonarto.vc. Warto wysłać tam krótki opis projektu i dane kontaktowe.

Wszystkie realizowane inwestycje wspiera Narodowe Centrum Badań i Rozwoju poprzez instrument dotacyjny BRIdge Alfa. W jego ramach NCBiR wykłada 80 procent dofinansowania, a prywatny fundusz 20 procent.

Leonarto współpracuje już z docenianymi dziś wrocławskimi startupami. W portfolio funduszu są m.in. XTPL - opracowujące technologię ultraprecyzyjnego drukowania nanomateriałów, czy Nestmedic - producent telemedycznego KTG Pregnabit.