Konkurs Why Start Up A Business?

Chciałbyś robić w życiu to co lubisz? Realizować swoje pasje i jeszcze dostawać za to pieniądze? Tworzyć nową rzeczywistość, a nawet zmieniać świat? Odważ się stworzyć własny startup! Pomoże Ci w tym Wrocławski Park Technologiczny.

Dla studentów, absolwentów i pracowników naukowych

Konkurs Why Start Up A Business? skierowany jest do studentów, absolwentów, doktorantów oraz pracowników naukowych wrocławskich uczelni, którzy myślą o założeniu lub rozwoju własnej firmy. Do udziału w konkursie mogą zgłaszać się zarówno osoby, które dopiero planują rozpocząć działalność gospodarczą, jak i początkujący przedsiębiorcy chcący rozwinąć własny biznes, z jednym tylko ograniczeniem - firma nie może być zarejestrowana dłużej niż 12 miesięcy, licząc od daty zgłoszenia do konkursu. Wystarczy opisać swój pomysł w formie skróconego biznesplanu i do 31 maja br. przesłać go na adres Wrocławskiego Parku Technologicznego.

Ty masz pomysł, my nagrody

Trzy najlepsze projekty otrzymają nagrody pieniężne o łącznej wysokości 10 000 zł oraz bony na realizację usług świadczonych w WPT. Dodatkowo zwycięskie zespoły mogą liczyć na darmowe biuro na terenie Wrocławskiego Parku Technologicznego przez okres 2 lat, a także dostęp do laboratoriów wyposażonych w nowoczesny sprzęt technologiczny na preferencyjnych warunkach. O rozstrzygnięciu konkursu zdecyduje Jury, w skład którego wejdą przedstawiciele WPT oraz uczelni wyższych.

Szczegółowe informacje o konkursie, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.konkurs.startupwro.pl.

 WPT

Wrocławski Park Technologiczny to jeden z liderów przedsiębiorczości i promotor nowych technologii. Na terenie WPT działa ponad 230 firm z sektora nowoczesnych technologii, w tym ponad 70 startupów. WPT to ponad 60 tys. m2 powierzchni biurowej, laboratoryjnej i produkcyjnej oraz biznesowe centrum Wrocławia. Rezydujące tu firmy na preferencyjnych warunkach mogą korzystać z laboratoriów, specjalistycznego sprzętu oraz inkubatorów przedsiębiorczości.