Kogifi inwestuje w IamBota. Wspólnie podbiją świat handlu?

,
Materiały Prasowe

Potencjał startupu IamBot dostrzeżono już zarówno w Niemczech jak i w USA. Inwestora spółka znalazła jednak we Wrocławiu, a została nim Kogifi Consulting Group.

IamBot to bot sprzedażowy rozwijany przez wrocławian Pawła Kołacza i Romana Bartosiaka. Dzięki sztucznej inteligencji, w konwersacji z klientem samodzielnie prowadzi sprzedaż towarów i usług, rekomenduje nowe zakupy oraz udziela rad odnośnie już zakupionych produktów.

W interakcji z IamBotem opieramy się m.in. na fotografii. Zamiast opisywać towar, który nas interesuje, możemy mu zrobić zdjęcie, a następnie dowiedzieć się czy znajduje się on w danym sklepie.

Czytaj więcej:  Ciekawa historia IamBot

IamBot i Techstars

Klienci marek wykorzystujących technologię IamBot mogą konwersować z nim przez Facebook Messenger, WhatsUp, WeChat czy Viber, a także za pomocą asystentów głosowych Google czy Amazon.

Tym samym pomysł wrocławian świetnie wpisuje się w trend conversational commerce, czyli wykorzystywania komunikatorów mobilnych do automatyzacji procesu robienia zakupów.

IamBot został już doceniony przez międzynarodowych ekspertów – zarówno tych z Niemiec jak i z USA. W 2017 roku startup zakwalifikował się do METRO Accelerator powered by Techstars, czyli programu prowadzonego w Berlinie przez Wholesale & Food Specialist AG (firma działa w 35 krajach świata) oraz Techstars (jeden z najlepszych akceleratorów na świecie).

W 2018 roku pomysł wrocławian otrzymał nagrodę (R)TECH Award (przyznawanej przez stowarzyszenie RILA, zrzeszające liderów sprzedaży detalicznej) jako jeden z najbardziej przełomowych startupów.

Czytaj więcej:  Będzie polski jednorożec? Mentorka Techstars gorąco w to wierzy

IamBot wyprzedza swoje czasy

W tym samym roku portal Insider Trends uznał firmę Kołacza i Bartosiaka za jeden z „50 najlepszych startupów w sprzedaży detalicznej” .

Co ciekawe IamBot inwestora znalazł nie za naszą zachodnią granicą czy za oceanem, ale we Wrocławiu. W lipcu została nim wrocławska Kogifi Consulting Group znana w kraju m.in. z projektu pierwszego polskiego asystenta głosowego.

- Niezmiernie cieszymy się z finalizacji tej inwestycji, która doskonale wpisuje się w naszą wizję budowy i wspierania startupów, realizujących ideę smart commerce, czyli inteligentnego handlu - mówi Tomasz Gibas, który niedawno objął stanowisko prezesa Kogifi.

Czytaj więcej: Gdzie znajdziesz finansowanie dla swojego startupu?

– IamBot jest projektem, który wyprzedza swoje czasy i kształtuje przyszłość cyfrowego marketingu. Dzięki niemu możliwe będzie uzupełnienie naszej oferty, w której znajdują się już rozwiązania z zakresu digital marketing, technologie AI i AR oraz startupy, takie jak rodzimy asystent głosowy. Nasza firma pracuje już nad integracją technologii IamBot z wiodącymi na rynku platformami marketingu cyfrowego i e-commerce – dodaje Jakub Koba, dyrektor techniczny i specjalista marketingu cyfrowego grupy Kogifi.