Kadromierz współpracuje z Grupą Hotelową Orbis. Wszystko zaczęło się na Startup Wrocław:meetup

,
Materiały Kadromierza

Wrocławski startup przeprowadzi projekt pilotażowy dla hotelowego giganta.

Reprezentanci Kadromierza i Grupy Hotelowej Orbis, której partnerem strategicznym jest AccorHotels, po raz pierwszy spotkali się na marcowym Startup Wrocław:meetup – wydarzeniu zorganizowanym przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej w hotelu Novotel Centrum Wrocław.

Jego celem było właśnie kojarzenie ze sobą małego i dużego biznesu.

W trakcie spotkania swoje prezentacje wygłosili zarówno przedstawiciele giganta z branży hotelowej, jak i małego wrocławskiego startupu. Potem wszyscy spotkali się na networkingu. – To była świetna okazja, by przez dłuższy czas porozmawiać i dowiedzieć się, co osoby związane z tak wielką firmą myślą o naszym rozwiązaniu. Wtedy też pojawił się pomysł, byśmy właśnie w hotelu Grupy Orbis przeprowadzili pilotażowe wdrożenie – opowiada Radosław Głowaty z Kadromierza. – W swoim projekcie wykorzystamy moduł zautomatyzowanego układania harmonogramu pracy, bazując na specyfice działalności pracowników Grupy  Hotelowej Orbis – dodaje.

Innowacja, która pozwala zaoszczędzić czas

Marcin Paliwoda, dyrektor operacyjny Novotel & ibis Wrocław Centrum, podkreśla, że Grupa Hotelowa Orbis stale poszukuje innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą więcej czasu poświęcać gościom, a mniej kwestiom  administracyjnym. Produkt wrocławskiego startupu mógłby w tym pomóc.

– Dość czasochłonnym zadaniem jest bowiem choćby planowanie czasu pracy. Działy takie, jak recepcja, wymagają stałej obsługi przez 24 godziny na dobę siedem dni w tygodniu. Uruchomienie w Kadromierzu funkcji automatycznego układania grafiku w oparciu o przepisy prawa, potrzeby, wynikające z obłożenia i dostępność pracowników, stanowiłoby dużą pomoc i pozwoliło zaoszczędzić czas – zaznacza Paliwoda.

Przedstawiciele Grupy Hotelowej Orbis wspominane rozwiązanie będą testować pod koniec sierpnia, natomiast teraz sprawdzają inne funkcjonalności Kadromierza w recepcji hotelu ibis Wrocław Centrum. – Narzędzie jest proste w obsłudze, a pracownicy chwalą możliwość dostępu do aktualnego grafiku w wersji on-line. Test pozwala nam nie tylko sprawdzić użyteczność Kadromierza w praktyce, ale także zasugerować zmiany, by lepiej dostosować narzędzie do naszych potrzeb. Jeśli wszystkie testy przebiegną pomyślnie, Kadromierz ma szansę  na wdrożenie w ponad 50 hotelach Grupy Orbis w Polsce – podkreśla Marcin Paliwoda.

Rozwiązanie dla każdego

Wrocławski Kadromierz stworzył aplikację, która pozwala szefom wygodnie sprawdzać m.in. czas pracy pracowników czy tworzyć harmonogramy dla nich. Początkowo produkt wrocławskiego startupu skierowany był głównie do małych i średnich firm, bo jak mówi Głowaty – choć mamy 2017 rok – to w wielu z nich wciąż listy płac czy obecności tworzy się na kartkach papieru. Z czasem grupa docelowa dla rozwiązania Kadromierza znacznie się poszerzyła 

– Dziś jesteśmy przekonani, że nasz innowacyjny program do zarządzania czasem pracy znajdzie zastosowanie nie tylko w małych i średnich firmach, ale również wśród dużych i globalnych marek. Potwierdza to właśnie rozpoczęta współpraca z AccorHotels – podkreśla Radosław Głowaty.

Wśród klientów Kadromierza  znajdują się obecnie zarówno małe sklepy sprzedaży detalicznej, jak i sieci restauracji czy firmy produkcyjne. O ile te pierwsze zatrudniają np. pięć osób, o tyle kolejne około 100 czy nawet 300. 

– W ostatnim kwartale tego roku planujemy ekspansje na rynki zagraniczne. Mocno wierzymy, że opracowane rozwiązanie wyróżni nas na tle konkurentów oraz przyniesie odpowiedni rozgłos – kończy Radosław Głowaty.

Oby więcej takich

Z rozpoczętej współpracy cieszy się również Łukasz Czajkowski, dyrektor Centrum Wspierania Biznesu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. – Ten przypadek dowodzi, że organizowane przez nas wydarzenia startupowe są potrzebne i mogą przełożyć się na realne efekty biznesowe. Mamy nadzieję, że przykładów takich, jak wspólny projekt Kadromierza i Accor Hotels, będzie wkrótce jeszcze więcej – zaznacza Czajkowski.