Infermedica rozpoczęła współpracę z grupą Allianz

,
Materiały Prasowe

Firma ubezpieczeniowa Allianz Worldwide Care wzbogaciła swoją aplikację o funkcjonalność opracowaną przez wrocławską spółkę Infermedica. Twórcy startupu szacują, że z ich rozwiązań skorzystało już ponad 3 mln użytkowników.

Infermedica tworzy innowacyjne oprogramowanie do wstępnej diagnostyki medycznej oparte o rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji. Spółka powstała w 2012 roku, a na początkowym etapie pomogło jej dofinansowanie z Wrocławskiego Centrum Badań EIT +. Dziś jej zespół znacznie się rozrósł – tworzy go 30 specjalistów z różnych dziedzin – od medycyny przez statystykę do informatyki.

Wybrał ich Allianz

Infermedica oferuje rozwiązania, które pomagają zdalnie rozpoznać daną chorobę po występujących objawach. Na początku główną osią działalności wrocławian był portal Doktor-Medi.pl – skierowany do pacjentów.

Obecnie z oprogramowania startupu korzystają firmy medyczne, które w ten sposób pomagają swoim pacjentom w wyborze właściwych usług.

Od niedawna w tym gronie jest grupa Allianz. Należąca do niej spółka Allianz Worldwide Care ogłosiła właśnie, że jej aplikacja MyHealth wzbogaciła się o funkcjonalność tzw. „Symptom Checker”. Dzięki niej klient Allianz może wstępnie ocenić swoje objawy. Jeśli okażą się niepokojące, system skieruje go do firmowego call center, gdzie będzie mógł otrzymać specjalistyczną poradę.

– Grupa Allianz z racji swojej pozycji partnerów do opracowania takiego rozwiązania mogła znaleźć właściwie w każdym kraju, dlatego cieszymy się, że wybrała właśnie nas – mówi Piotr Orzechowski, założyciel spółki Infermedica.

3 mln użytkowników

Jak szacuje, z oprogramowania stworzonego przez jego firmę skorzystało dotąd ponad 3 mln użytkowników. – Liczymy, że dzięki współpracy z Allianz Worldwide Care ta grupa znacznie się poszerzy. Wspomniana aplikacja MyHealth już dziś działa bowiem w pięciu językach – podkreśla Piotr Orzechowski.

Poza Allianzem do klientów Infermedica należą m.in. Medicover (międzynarodowa firma medyczna oferująca profesjonalną opiekę zdrowotną) czy Neuca (dystrybutor wyrobów farmaceutycznych). Kolejnym celem wrocławian jest utworzenie spółki w USA i przygotowanie oferty na rynek amerykański. – Mamy globalne aspiracje, a Stany Zjednoczone są jednym z największych, choć i najtrudniejszych rynków, jeśli chodzi o ubezpieczenia zdrowotne. Równocześnie planujemy stale powiększać nasz wrocławski zespół badawczo-rozwojowy – mówi Piotr Orzechowski.