Dowiedz się, jak wejść do programu akceleracyjnego BSH i Techstars [SPOTKANIE]

,

26 września we Wrocławiu odbędzie się spotkanie dotyczące wspólnego programu akceleracyjnego firmy BSH i globalnego akceleratora Techstars. Organizatorom bardzo zależy na tym, by znalazło się w nim jak najwięcej polskich startupów.

Techstars jest amerykańskim akceleratorem projektów biznesowych o globalnym zasięgu, dysponującym siecią ponad 10 tysięcy mentorów i inwestorów. Młodych firm technologicznych z Polski wciąż jednak tam brakuje.

Najlepsi eksperci na świecie

Eveline Buchatskiy, mentorka i była dyrektorka Techstars w Bostonie, zwracała uwagę podczas konferencji „Startup Wrocław: Ewolucje – American Dream”, że od 2016 roku nasze firmy nie złożyły ani jednej aplikacji do którejkolwiek z ponad 30 odsłon programu.

 – W ten sposób naprawdę ciężko osiągnąć globalny sukces. Musicie otworzyć się na współpracę z ekspertami najlepszymi na świecie – przekonywała we Wrocławiu Buchatskiy.

Teraz pojawiła się szansa, by taką współpracę nawiązać. Firma BSH wraz z Techstars tworzy przedsięwzięcie o nazwie „BSH Future Home Accelerator Powered by Techstars”. Do programu mogą zgłaszać się start-upy, które mają pomysły na rozwijanie usług cyfrowych i przełomowych technologii przeznaczonych dla domowych kuchni przyszłości oraz AGD opartych na rozwiązaniach internetowych.

Spotkanie w Barbarze

Jedno ze spotkań dotyczących akceleracji odbędzie się 26 września we Wrocławiu. Specjaliści z BSH o inicjatywie opowiedzą w Barbarze o godz. 9:00.Wydarzenie będzie miało formę śniadania biznesowego.

 – Wrocław jest dla BSH bardzo ważnym miejscem – mówi Konrad Pokutycki, Prezes Zarządu BSH w Polsce. - Działają tutaj dwie fabryki, w których produkujemy piekarniki i lodówki, a wkrótce otworzymy duże Centrum Logistyczne. Dlatego chcemy zrobić jeszcze więcej, a wspólnie z Techstars stwarzamy szanse rozwoju dla miejscowych startupów. Można powiedzieć, że przybliżamy do miasta jeden z najlepszych akceleratorów na świecie – dodaje Pokutycki.  

Chcesz poznać szczegóły akceleracji w programie „BSH Future Home Accelerator Powered by Techstars”? Zarejestruj się na spotkanie wysyłając maila na adres: magdalena.wypych@araw.pl. Zapisy trwają do 24 września.

Do programu można się zgłaszać za pośrednictwem strony: https://www.bshaccelerator.com/