Business Link i Skanska chcą stworzyć u nas „dolinę startupową”

,
Materiały Prasowe

Business Link i Skanska podpisały umowę o współpracy, dzięki której we wrześniu 2018 roku we Wrocławiu powstanie przestrzeń nazywana przez inwestorów „doliną startupową”.

– To całkowicie nowy model przestrzeni dla rozwoju biznesu wypracowany wspólnie przez jednego z największych deweloperów w Europie oraz największą sieć coworkingu w tej części kontynentu i jednocześnie ekosystem łączący startupy i korporacje. Wcześniej podobne strefy uruchomiliśmy w Warszawie oraz Poznaniu. Teraz czas na Wrocław – zapowiada Dariusz Żuk, prezes Business Link.

Nowa strefa biznesu dla startupów powstanie wokół powierzchni biurowych umiejscowionych w nowej inwestycji Skanska Property Poland – Green2Day. To elegancki biurowiec zlokalizowany przy ul. Szczytnickiej 11, który ma zapewnić pracownikom najwyższy komfort wnętrz.

Startupy i międzynarodowe firmy będą mogły korzystać z prawie 4 tysięcy mkw. powierzchni, w tym m.in. 130 biur, 36 miejsc coworkingowych czy 6 sal spotkań.

 – Nasz model współpracy nazwaliśmy bChange. Dzięki niemu zarówno korporacje jak i startupy mogą rozwijać się szybciej niż dotychczas. Korporacje zyskują nową energię i wracają do idei, które leżały u podstaw ich powstawania, a startupy otrzymują paliwo do szybszego rozwoju w postaci zleceń i współpracy z globalnymi brandami – mówi Dariusz Żuk, który kilkanaście lat temu wspólnie z grupą znajomych zakładał w Polsce pierwsze Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, a dziś jest CEO ekosystemu Business Link.

– Współpraca Skanska i Business Link zgodnie z zapowiedziami nabiera odpowiedniego rozpędu. Łączymy nasze doświadczenia związane z kreowaniem nietuzinkowych przestrzeni biurowych, w których ludzie chcą przebywać i rozwijać swoje pomysły. Business Link zyska dzięki nowej lokalizacji we Wrocławiu znakomitego sąsiada w postaci Uniwersytetu Wrocławskiego, a wrocławianie i najemcy Green2Day nowoczesną powierzchnię biurową na wyciągnięcie ręki – podkreśla Ewelina Kałużna, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania wartością portfela w spółce biurowej Skanska.

Biuro nawet na trzy miesiące

Biurowiec Green2Day składa się z 7 kondygnacji naziemnych i 2 podziemnych, z 231 miejscami parkingowymi dla najemców. Green2Day swoją nazwą nawiązuje do sąsiedniego biurowca Green Day, zlokalizowanego tuż obok, przy ul. Szczytnickiej 9. Przestrzeń w biurowcu Green2Day ma zagwarantować wysoką jakość biur i elastyczność ich najmu. Biura i coworking w Business Link można wynajmować nawet na trzy miesiące, a okres wypowiedzenia wynosi miesiąc.

Business Link istnieje od 6 lat. W jego ekosystemie rozwinęło się już ponad 21 tysięcy przedsiębiorców, a z jego przestrzeni korzystały takie marki jak Twitter, Uber czy Brand24. Najnowsza inwestycja we Wrocławiu jest częścią ogólnopolskiej i międzynarodowej ekspansji Business Link. W ciągu najbliższych lat w Europie Środkowo-Wschodniej powstanie ok. 12 nowych lokalizacji Business Link o łącznej powierzchni od 45 do 50 tysięcy mkw.

Otwarcie wrocławskiej inwestycji Business Link zaplanowane jest na wrzesień 2018 roku.