Boom na sztuczną inteligencję w biznesie. Zapraszamy na meetup AI

,
Materiały Prasowe

Połowa krajowych firm szeroko wykorzystujących rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji wprowadziła je w ostatnich dwóch latach – wynika z danych fundacji Digital Poland. O rozwoju AI porozmawiamy podczas Startup Wrocław: meetup #10.

Wydarzenie rozpocznie się 3 kwietnia o godz. 17.30 w Barbarze. Będzie prowadzone w języku angielskim. Udział w meetupie jest bezpłatny, trzeba jednak zarejestrować się przez specjalną stronę internetową.

ZAPISZ SIĘ NA STARTUP WROCŁAW: MEETUP #10 – ARTIFICIAL INTELLIGENCE

Czas na rozmowę o rozwoju sztucznej inteligencji jest wyjątkowy. Według ostatniego raportu pt. „Map of Polish AI”, przygotowanego przez fundację Digital Poland, w ostatnich latach mamy do czynienia z prawdziwym boomem na tę technologię.

Wrocław i AI

Eksperci fundacji podkreślają, że rozwiązania AI szeroko weszły do użycia w biznesie dopiero po 2010 roku. „Połowa polskich firm AI wprowadziła technologię w ostatnich dwóch latach” – piszą autorzy publikacji.

Dodatkowo, Wrocław na samej mapie sztucznej inteligencji w Polsce jest jednym z bardziej znaczących punktów. Spośród firm, które wzięły udział w ankiecie, aż 85 procent jest zlokalizowanych w sześciu największych miastach, w tym właśnie w stolicy Dolnego Śląska.

– Podczas Startup Wrocław: meetup #10 chcemy zwrócić uwagę na innowacyjne rozwiązania i obszary, w których można wykorzystać sztuczną inteligencję – mówi Magdalena Wypych, project manager w Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.  – W końcu to nie tylko skomplikowane algorytmy używane w największych korporacjach, ale też technologia, z której korzystamy na co dzień. W Barbarze usłyszymy głosy doświadczonych specjalistów, które pozwolą nam spojrzeć na ten problem z różnych perspektywdodaje Wypych.

POZNAJ PRELEGENTÓW STARTUP WROCŁAW: MEETUP #10

Rozpoznawalny mówca

Głównym prelegentem wydarzenia będzie Ivan Hernandez, IoT Community Leader, Head of Consumer IoT EMEIA w EY. To ekspert technologiczny, a także rozpoznawalny mówca, który występował już na takich wydarzeniach jak Webit Congress, Dublin Tech Summit czy CFO European Summit. Hernandez jest również wykładowcą Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. 

Oprócz niego na wydarzeniu wystąpią: Maciej Pondel, czyli Product Menager w firmie Upsaily oraz wykładowca Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, założyciele Smabblera: Aga Kopytko i Łukasz Pytel, Adam Gonczarek z Alphamoon oraz współzałożyciel byteLAKE – Marcin Rojek.

Networking poprowadzi Magdalena Baran.

Organizatorem wydarzenia jest Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej (ARAW). Partnerem merytorycznym EY Global Delivery Services Poland.

EY Global Delivery Services to globalna organizacja posiadająca swoje oddziały w pięciu krajach. Jej głównym zadaniem jest obsługa klientów wewnętrznych, którymi są firmy sieci EY – światowego lidera w zakresie doradztwa i audytu - zlokalizowane w ponad 150 krajach. EY GDS świadczy również usługi dla klientów zewnętrznych, czyli międzynarodowych koncernów.

EY GDS Poland zostało otwarte we Wrocławiu w 2011 r., a w Warszawie w 2016 roku. Firma w dwóch biurach zatrudnia ponad 1,2 tys. specjalistów. Dla klientów świadczy usługi w obszarach IT, finansów, HR, zarządzania projektami, zarządzania wiedzą oraz strategicznego wsparcia klienta.