ABSL Start-Up Challenge. Evryplace w finale

, ,
Materiały wroclaw.pl

Wrocławski startup Evryplace awansował do krajowego finału ABSL Start-Up Challenge, czyli konkursu, który ma połączyć młode spółki technologiczne z dojrzałymi korporacjami.

Zmagania organizuje Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) skupiający blisko 200 firm w tym m.in. Google, HPE, IBM, Luxoft czy UBS. Poszukują one innowacji softwarowych, które zrewolucjonizują rynek nowoczesnych usług i będą przydatne dla centrów SSC, BPO czy R&D.

- W tym roku do konkursu zgłosiło się ponad 130 startupów, z czego najwięcej w Warszawie i we Wrocławiu. Finaliści rywalizacji wystąpią w czerwcu na ABSL Conference „Poland. The place to grow”, gdzie gościem specjalnym będzie Simon Sinek, światowej sławy ekspert w zakresie przywództwa - mówi Łukasz Czajkowski, Head of Membership, Network and Community w ABSL - Związku Liderów Usług Biznesowych.

Pojadą do Londynu

Nagrodą dla laureatów ABSL Start-Up Challenge jest zaproszenie na Polish Tech Day, odbywający się w ramach London Tech Week 2018. Jest to jedno z największych zagranicznych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, w którym biorą udział przedstawiciele największych światowych firm oraz inwestorzy.

We wrocławskim półfinale wzięło udział osiem startupów:Kadromierz, Evryplace, PayCoiner, Grenade HUB, Cluify, Empirica, UPSAILY oraz Open Loyalty. Każdy z nich na zaprezentowanie swojego pomysłu miał tylko cztery minuty.

Wcześniej, o tym jakie możliwości daje udział w ABSL Start-Up Challenge opowiadał zeszłoroczny zwycięzca zmagań – Tomasz Florczak z wrocławskiego startupu ChallengeRocket.

– Ten konkurs otworzył nam wiele drzwi, mam nadzieję, że w waszym przypadku też tak będzie – mówił do zebranych – Jeśli jury was wybierze, zaczniecie wspaniałą przygodę z rozwijaniem swojego pomysłu i biznesu. Jeśli odrzuci, powinniście zrobić wszystko, by wrócić silniejsi – przekonywał Florczak.

Czytaj więcej: Zobacz, dlaczego ChallengeRocket został doceniony przez Facebooka

Najlepszy Evryplace

Ostatecznie do krajowego finału awansował Evryplace, czyli startup produktowy firmy Fream. Evryplace, to narzędzie do łatwego tworzenia prezentacji w technologii VR.

­- Dzięki intuicyjnemu, dostępnemu z poziomu przeglądarki edytorowi, każdy może tworzyć wirtualne spacery w szybki i łatwy sposób. Mobilna aplikacja została oparta o technologię VR. Dzięki niej wygodnie przeglądasz wszystkie prezentacje zamieszczone w otwartym serwisie evryplace.com na swoim urządzeniu­ - charakteryzował zalety Evryplace Grzegorz Jabłoński - jeden z jego twórców.

Czytaj więcej: Jak żyć po porażce. Opowiada Grzegorz Jabłoński

Drugie miejsce w półfinale zajęło Cluify. To internetowa platforma marketingowo-analityczna, która pozwala markom docierać z reklamą online do osób odwiedzających stacjonarne sklepy konkurencji, uczestników określonego wydarzenia czy mieszkańców wybranych osiedli.

Cluify może dostać się do finału ABSL Start-Up Challenge jeśli dziką kartę przyzna mu partner główny programu Procter & Gamble.

Czytaj więcej: Cluify i Central European Startup Awards 2017

Partnerem ABSL Start-Up Challenge jest Fundacja Startup Poland, patronem krajowym PLUGIn - Polish Innovation Diaspora. Patronat medialny objęły: MamStartup.pl, StartupLife.pl oraz Startup Magazine. Jednym z partnerów regionalnych jest Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i jej zespół Startup Wrocław.