14. Smart City Forum odbędzie się we Wrocławiu

,
fot. facebook.com/SmartCityForum

Wiadomość ogłoszono na trwającym właśnie 13. Smart City Forum w Warszawie. Kolejna edycja imprezy odbędzie się we Wrocławiu w pierwszym półroczu 2022 roku.

Smart City Forum inteligentnych miast

to największy w Polsce kongres poświęcony funkcjonowaniu i rozwojowi inteligentnych miast. W trakcie dwóch dni można spotkać się osobiście z ekspertami branży, poznać potrzeby mieszkańców oraz najnowocześniejsze rozwiązania dla smart cities, dzielić się doświadczeniami z włodarzami i praktykami oraz porozmawiać z innymi uczestnikami.

13-14 października Smart City Forum 2021

Tegoroczna, 13. edycja imprezy odbywa się w Warszawie. – Wspólnie będziemy zastanawiać się, jak miasta i regiony mają poradzić sobie w tych niełatwych czasach kryzysu wywołanego pandemią. Dziś każdy samorządowiec zadaje sobie pytanie, jak wielki wpływ na kształt naszych społeczności lokalnych ma technologia, zwłaszcza w dobie kryzysu pandemicznego, miejmy nadzieję, postpandemicznego – mówił prezydent Jacek Sutryk, którego wystąpienie video było jednym z pierwszych podczas tegorocznego Smart City Forum. 

W programie tegorocznej 13. edycji poruszone zostaną kluczowe zagadnienia, m.in. Miasto człowieka – Human Smart City, program „Ratunek Bez Barier” – społeczne zastosowanie połączenia funkcyjności technologii Blockchain z IoT dla służb ratunkowych w polskich samorządach, Future of payments – perspektywa miast, Smart Village w aspekcie technologicznym, inwestycyjnym, gospodarczym i społecznym, Smart-Lighting, Future of the city transport, Ekomiasto.