Startuje Wrocław Trophy

W weekend 10.07 do 12.10 na kompleksie sportowym Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu oraz na obiekcie w Łanach będzie rozgrywane Wrocław Trophy. W piątek o godzinie 21.00  na Placu Solnym rozpocznie się wielka impreza inaugurująca ro wydarzenie.

  • fot: archiwum organizatora


Turniej jest firmowany przez fundację Euro-Sportring, która każdego roku organizuje blisko 100 Imprez sportowych w 12 krajach europejskich. Organizatorami imprezy są Młodzieżowy Klub Sportowy Parasol Wrocław oraz Dolnośląski Związek Piłki Nożnej, które wspierane są przez Miasto Wrocław, Młodzieżowe Centrum Sportu oraz Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Wrocław Trophy, jest jedyną imprezą Euro-Sportring’u organizowaną w Polsce. W pierwszej edycji w 2013 roku wystartowały w nim 83 drużyny z 9 europejskich państw. Rok później uczestniczyło już 107 drużyn z 10 krajów. W nadchodzącej 3. edycji udział potwierdziło 201 drużyn z 18 europejskich nacji. Podczas 3 dni turniejowych w imprezie udział weźmie ponad 3 500 zawodników, którym towarzyszyć będą rodziny, kibice i przyjaciele. Już w tym momencie Wrocław Trophy stał się jednym z największych turniejów organizowanych w tej części Europy.

W związku z blisko dwukrotnym wzrostem liczby drużyn w porównaniu do poprzedniego roku, turniej będzie po raz pierwszy organizowany na dwóch obiektach. Do kompleksu Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu dołączony został kompleks sportowy w Łanach. Jesteśmy przekonani, że drużyny będą w pełni usatysfakcjonowane możliwością uczestniczenia w rozgrywkach zorganizowanych na pięknym obiekcie, z którego na co dzień korzysta klub PKS Łany. Młodzi zawodnicy miejscowych drużyn będą pełnili honory gospodarzy w kategoriach „Żaków” i „Orlików”.

Oprócz emocji piłkarskich, nie zabraknie także innych atrakcji. W piątek 10 lipca uczestnicy zostaną powitani na uroczystej ceremonii, która odbędzie się na Placu Solnym.  Szczególnie interesujący będzie także niedziela (12.07), gdzie wszyscy zawodnicy bez wyjątku wezmą udział w uroczystej ceremonii wręczania nagród organizowanej pod hasłem UEFA RESPECT. Imprezie towarzyszyć będą konkursy i atrakcje w ramach promocji sportów the World Games 2017.

Zgłoś uwagę