Stare kasowniki żegnają się z pasażerami [KONKURS]

„Obejmij mnie po raz ostatni”, „Zrób ze mną ostatnie selfie, proszę!” – m.in. takimi tekstami przemówiły do pasażerów na pożegananie stare kasowniki we wrocławskich autobusach i tramwajach. MPK ogłasza z tego powodu też konkurs. 


- Nasze kasowniki ożyły, by na rozstanie czule spojrzeć w oczy naszym pasażerom. Nie jest tajemnicą, że 8 marca będą musiały zrobić miejsce swoim młodszym braciom i chcą do tego podejść z klasą – mówi Agnieszka Korzeniowska, rzecznik prasowy MPK Wrocław. – Kasowniki już po raz kolejny ożywił dla nas Robert Jagiełłowicz, wrocławski rysownik, którego projekty cechuje poczucie humoru i charakterystyczna kreska.    

Z początkiem marca Mennica Polska, która na zlecenie miasta zajmuje się dystrybucją biletów wrocławskiej komunikacji miejskiej, uruchomi nowy system sprzedaży. Stare, żółte kasowniki zostaną zastąpione przez nowoczesne urządzenia, które oprócz kasowania biletów będą miały również funkcję ich sprzedaży. 

- Nie stanie się to jednego dnia. We wszystkich pojazdach mamy około 3 tysięcy kasowników. Będziemy je sukcesywnie demontować. Pamiętajmy, że pojazdy są w ciągłym ruchu i nie jest to prosta operacja. Montaż nowych urządzeń we wszystkich pojazdach trwał ponad pół roku – wyjaśnia Korzeniowska. – Przez jakiś czas będziemy mieć jeszcze taką sytuację, że i stare i nowe urządzenia będą w pojazdach. Jednak żółte kasowniki zostaną wyłączone. 

Konkurs „Witamy nowe kasowniki” 

Na osłodę tego rozstania MPK Wrocław przygotowało wraz z Mennicą Polską konkurs „Witamy nowe kasowniki” z atrakcyjnymi nagrodami. Do wygrania rowery, smartfony i bilety komunikacji miejskiej. Aby wziąć udział w konkursie trzeba jednak wykazać się talentem literackim i ułożyć limeryk na temat wymiany kasowników. 

Szczegóły dotyczące konkursu i jego regulamin dostępne są na stronie MPK oraz na fanpage’u przewoźnika na Facebooku. Zgłoszenia konkursowe za pomocą formularza można przesyłać do 8 marca.

Zgłoś uwagę