Stanisława Celińska zaśpiewa „Atramentową”

Stanisława Celińska jest znakomitą aktorką, znaną z wielu filmów i przedstawień teatralnych, nagradzaną i lubianą przez widzów, doskonale wypada również jako wokalistka. W środę o godz. 19 wystąpi w Imparcie z repertuarem ze swojej najnowszej płyty zatytułowanej „Atramnentowa”. 


Aktorka śpiewała od dawna, została nawet nagrodzona za debiut na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (w 1969 roku za piosenkę „Ptakom podobni” Romana Orłowa i Włodzimierza Ścisłowskiego), występowała też wiele razy na wrocławskim Przeglądzie Piosenki Aktorskiej. Od kilku jednak lat jej wokalna kariera nabiera prawdziwych rumieńców. Zaczęło się od „Atramentowej rumby” Macieja Muraszki i Marcina Sosnowskiego, którą artystka wraz z zespołem Los Locos wykonała na opolskim festiwalu w 2009 roku w koncercie premier (okrzyknięto ją wtedy polską Cesarią Evorą), potem przyszła płyta pt. „Nowa Warszawa”, (2012 r.) nagrana z Bartkiem Wąsikiem i Royal String Quartet, na której Stanisława Celińska zarejestrowała piosenki poświęcone stolicy, w tym – oprócz utworów do tekstów Tuwima, Gałczyńskiego i Osieckiej – także słynną „Warszawę” z repertuaru T. Love. Teraz jest już zupełnie nowe wydawnictwo pt. „Atramentowa”, płyta co najmniej równie ciekawa jak poprzednia.

Kobieta po przejściach

Stanisława Celińska to kobieta po przejściach i wiedzą o tym nie tylko jej najzagorzalsi fani. Ten bagaż często dramatycznych osobistych doświadczeń w jakimś sensie procentuje teraz, gdy aktorka swoim wciąż mocnym głosem śpiewa na „Atramentowej” piosenki z refleksyjnymi tekstami Wojciecha Młynarskiego, Doroty Czupkiewicz czy... Muńka Staszczyka (tak, tamto wykonanie „Warszawy” również zaprocentowało; na płycie znaleźć można także duet Celińskiej z Kasią Nosowską). Jest w tym głosie życiowe doświadczenie, ból, mądrość i podszyta zadumą pogoda ducha. Jak pisał w „Dzienniku Gazecie Prawnej” Wojciech Przylipiak: „(…) jej głos i kreacja muzyczna są dalekie od gwiazdorstwa. Głos jest zmysłowy, przejmujący, naturalny. Celińska »Atramentową« płynie trochę pod prąd muzycznego rynku, ale pierwsze miejsce na liście sprzedaży OLIS pokazuje, że jest dużo miejsca poza hip-hopową i popową sieczką na rzeczy poruszające i prawdziwe.”

Nieprzekonanym podrzucamy oficjalny medley piosenek z płyty:

 

Bilety w cenach: 90, 80 i 70 zł do nabycia w kasie Impartu (od poniedziałku do piątku w godzinach 12-18). Wstępnych rezerwacji w godzinach od 8.00-16.00 można dokonywać pod numerem: 71/71 27 100 lub pod adresami: alicja.dolata@impart.art.pl, wojciech.cencner@impart.art.pl

Bilety są również dostępne w salonach Empik, Media Markt i Saturn Planet w całej Polsce, a także w sprzedaży internetowej.

Stanisława Celińska - ATRAMENTOWA

Stanisława Celińska - ATRAMENTOWA

Koncert
Termin 26 października 2015 19:00

Miejsce Scena Teatralna Impart

Zobacz
Zgłoś uwagę