Stanęła produkcja w FagorMastercook

Produkcja ma ruszyć po uzyskaniu niezbędnego finansowania

Od tygodnia część pracowników wrocławskiej fabryki FagorMastercook jest na urlopach, a część produkcji jest zatrzymana. „Fagor Electrodomesticos rozpoczął proces refinansowania zadłużenia. Zgodnie z prawem hiszpańskim firma ma cztery miesiące na ustabilizowanie swojej sytuacji finansowej. FagorMastercook oddział Grupy Fagor w Polsce wznowi produkcję natychmiast po uzyskaniu przez Grupę niezbędnego finansowania” – komentuje sprawę Ireneusz Bartnikowski, prezesa FagorMastercook.

We wczorajszym oświadczeniu zarządu FagorMastercook, czytamy również, że „Fagor poinformował Sąd Handlowy w San Sebastian o rozpoczęciu negocjacji, w celu osiągnięcia porozumienia o restrukturyzacji zadłużenia. Jest to instytucja prawna, specyficzna dla ustawodawstwa hiszpańskiego, która nie istnieje w prawie polskim. Od tego momentu Fagor Electrodomésticos dysponuje 4-miesięcznym okresem na przeprowadzenie negocjacji, zmierzających do osiągnięcia porozumienia ze swoimi wierzycielami. Negocjacje rozpoczęte przed paroma tygodniami z Korporacją Mondragón, rządem baskijskim, bankiem wierzycielskim i pozostałymi wierzycielami, mają na celu uregulowanie bieżących płatności, co pozwoliłoby na ustabilizowanie działalności Fagor Electrodomésticos”.

FagorMastercook to jeden z największych producentów sprzętu AGD w naszym kraju. Produkuje m.in. płyty grzewcze, piekarniki, pralki, zmywarki czy chłodziarkozamrażarki. W portfolio ma trzy marki: Mastercook, De Dietrich i Fagor.Zgłoś uwagę