Zielony ogród przy ul. Otwartej na Nadodrzu

,

1200 krzewów rośnie od soboty, 27 maja, przy ulicy Otwartej na wrocławskim Nadodrzu. W ramach programu „Łączy nas ciepło” przez trzy godziny przedstawiciele fundacji Open Mind, dzięki wsparciu i pomocy sponsorów, stworzyli nowy zielony ogród we Wrocławiu.

–  O roli zieleni w przestrzeni miejskiej wiele się mówi, a my zachęcamy do aktywnego działania i to już od najmłodszych lat. Nie chcemy żyć w betonowym mieście, dlatego nie wycinamy, lecz sadzimy i zazieleniamy! W ekosystemie miasta każde drzewo, każdy skrawek zieleni ma znaczenie. Nie tylko sprawia, że jest po prostu ładniej i przyjemniej czy tworzy miejsca do zdrowego odpoczynku, ale co najważniejsze – ma wielki wpływ na jakość powietrza, które nieustannie trafia do naszych płuc – zachęcają organizatorzy akcji.

Krzewy posadzono dzięki wsparciu EkoCentrum, Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu, UPC Polska oraz Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A., a o nowe sadzonki zadba firma Park M i BKW Usługi Komunalne.

– Mieszkańcy przyjęli nas ciepło i włączyli się do sadzenia. Jeden pan grabił, inni sadzili a jeszcze inni zaserwowali nam kawę i herbatę – mówi Małgorzata Koralewska z fundacji Open Mind.

Organizatorzy akcji obiecują kolejne zielone ogrody we Wrocławiu.

Galeria