28 kwietnia posadź dziecku drzewo – WROśnij we WROcław 2018

, ,
Rusza tegoroczna edycja akcji „Wrośnij we WROcław”

200 drzew w parku przy ul. Awicenny zostanie posadzonych 28 kwietnia w ramach tegorocznej akcji „WROśnij we WROcław”. Program skierowany jest do najmłodszych wrocławian i ich rodziców, którzy z okazji narodzin dziecka mogą posadzić drzewo, które będzie miało jego imię. Do końca roku w Parkach Młodego Wrocławianina posadzonych zostanie 400 drzew.

W tym roku, podczas wiosennej edycji projektu „WROśnij we WROcław”, wrocławianie posadzą 200 drzew w  nowym parku przy ul. Awicenny (już jest tam nasadzonych ponad 1000 drzew).

WROśnij we WROcław – posadź drzewo

WROśnij we WROcław – posadź drzewo

Piknik / W plenerze / Akcje społeczne / Dla wszystkich
Termin 28 kwietnia 2018 od 11:00 do 17:00

Miejsce Park Młodego Wrocławianina

Zobacz

Od 20 marca na stronie Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego rodzice dzieci urodzonych w latach 2017/2018 mogą wypełnić formularz i tym samym zgłosić swój udział w sadzeniu drzew.

20 marca 2018 r. poinformowano o tegorocznej edycji akcji „WROśnij we WROcław”, fot. Jarek Ratajczak

– Mamy nadzieję, że mieszkańcy podobnie jak w ubiegłym roku chętnie zaangażują się w ten pomysł – mówi Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia. – Zapraszamy na wiosenną edycję już 28 kwietnia do parku przy ul. Awicenny. To kolejne zielone miejsca, w których wrocławskie rodziny mogą wspólnie spędzać czas. Chcemy, żeby rodzice i dziadkowie przychodząc tam z dziećmi, zaszczepiali im dbałość o to szczególne dla nich miejsce.

Liczba drzew do sadzenia jest ograniczona. Każde drzewo zostanie przypisane do zgłoszenia w sposób losowy, tzn. nie ma możliwości wybrania drzewka, które chciałoby się posadzić.

200 drzew wiosną – 200 jesienią

W tym roku, w Parkach Młodego Wrocławianina (będą to miejsca w różnych częściach miasta), mieszkańcy posadzą łącznie 400 drzew m.in. klony, buki i dęby.

– Jesienią w ramach akcji „WROśnij we WROcław” będzie można posadzić 200 drzew m.in. w rejonie Maślic. Szykujemy też kolejne miejsca – mówi Monika Pec-Święcicka, z-ca dyrektora Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

W 2017 r. na Wzgórzu Gajowickim zainicjowano akcję „WROśnij we WROcław”, fot. UM Wrocławia

Pierwsze drzewa już rosną

W ubiegłym roku w ramach pilotażowej akcji "WROśnij we WROcław" rodzice posadzili swoim dzieciom 18 drzew przy Wzgórzu Gajowickim.

– Byłem je ostatnio obejrzeć i mają się dobrze – mówi Dominik Kłosowski, inicjator akcji i miejski radny. – Pomysł „WROśnij we WROcław" jest skierowany do rodzin, a szczególnie do dzieci urodzonych bądź adoptowanych we Wrocławiu, bo te drzewa i dzieci będą wrastały w nasze miasto